Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kriptovaluta (bitcoin, stb. )...

Kriptovaluta (bitcoin, stb. ) tőzsdén kerestem több milliós profitot. Hogyan tudom leadózni?

Figyelt kérdés

Bitcoin-t vásároltam EUR-ért és azzal kezdtem el kereskedni más kriptovalutákba fektetve. Most ott tartok, hogy több milliós profitot generáltam, ami jelenleg vissza van forgatva (valószínűleg még tovább fog nőni), szóval a bitcoint nem váltottam vissza rendes devizába.

Olyanokról olvastam, hogy 42% (15% SZJA + 27% EHO). De nem tiszta, hogy olyanokat is hallottam, hogy a profit 78%-ának vagy 90%-nak kell venni a 42%-át, attól függően, hogy tételes elszámolás van-e vagy sem. De ezt a tételes elszámolást sem értem.

Magánszemélyként fektettem be, a weboldal amin keresztül kereskedek meg nem állít ki számlákat, stb, max kereskedési előzményeket tud felmutatni (befektetett valuta mennyisége, vásárlás-vétel ára, ilyesmik).

Szóval mi számít tételes elszámolásnak és mi nem?



2016. szept. 11. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem szeretek ilyen válaszokat írni, de ha milliókat keresel ilyesmivel, akkor ne sajnálj párezer forintot odaadni egy könyvelőnek vagy adótanácsadónak, aki a nevét is adja az adóbevallásodhoz. A gyékán különböző fura válaszokat kaphatsz vagy semmilyet, bár azért látni hogy már valamennyire belemerültél az adózási témába is, szóval tényleg csak tekintsd egy jótanácsnak a fentit a részemről.
2016. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Először is gratula a profithoz. Egy nem gyakorlati válasz: a kriptovaluták nem számítanak pénznek. Ergo kriptovaluták tranzakciója során elért nyereség sem lehetne adóztatható. Könyvelők többésge még csak nem is hallott a digipénzekről, szóval szerintem csak mint jó állampolgá alapon kellene valamit is adóznod. Mely tőzsdén kereskedtél, lehet hogy ott a FAQ-on találsz útmutatót.
2016. szept. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" a kriptovaluták nem számítanak pénznek. Ergo kriptovaluták tranzakciója során elért nyereség sem lehetne adóztatható. "


Ez egy ostobasag. Ha te elvegzel egy munkat es cserebe kapsz ot kilo hurkat, vagy egy szopos malacot, az ugyanugy jovedelem es elvileg adoznod is kene erte.

2016. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

"Ez egy ostobasag. Ha te elvegzel egy munkat es cserebe kapsz ot kilo hurkat, vagy egy szopos malacot, az ugyanugy jovedelem es elvileg adoznod is kene erte."


Es Te mikor kapsz egy szopos malacot termeszetben akkor levagod azt beviszed az adohivatalba a karajt, vagy mi? Szólj, ha már valaha is megtetted. Egyebkent is nyereségadót kéne fizetni max érte, mivel befektetésből származó haszon, nem?

2016. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Adozas szempontjabol teljesen irrelevans, hogy a beveteled penzben vagy barmi egyebben kapod-e meg. Az allam meg adot kizarolag penzben tud elfogadni, tehat ha a beveteledet teljesen termeszetben kapod, a te feladatod megfelelo hanyadat penzre valtanod es azt befizetni adokent. (Attol, hogy te az egy szoposmalacert nem fogsz bajlodni adoval es nem is kapnak el, meg ugyanugy adocsalas.)


Ha olyan egyszeru lenne, hogy nem penzt kapsz, nem kell adoznod, akkor az osszes munkaltato termeszetben fizetne az alkalmazottakat, nem?!

2016. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

KATA éri meg a legjobban, mert akkor havonta 50-ezret (25, ha egyetemista, vagy munkavállaló vagy) + 2% IPA, + ha 500ezer feletti egy hónapban a profitot akkor a fennmaradó rész (pl. 600ezer-nél 100ezer) 40%-a, de tudtommal, ha nem egyben, hanem adagolva veszed ki, akkor ezt is tudod minimalizálni.


Gratulálok a profithoz :)

Azt szabad tudni, hogy melyik tőzsdén/brókercégen keresztül csináltad, és egyszerre mennyi bitcoint vettél első körben? :)

2016. szept. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Orfeus ***** válasza:
59%

Most jön majd a duma h féltékeny vagyok stb.


Igen, sokat lehett keresni vele, vannak akik milliókat kerestek. Én arra lennék kíváncsi hogy aki milliókat keres miért egy szenny oldalon kérdezik meg hogy hogyan lehet utána adózni?


5000 ft 1 óra kb egy olyan szakértővel aki lepapirozza neked, ellát tanácsokkal.


Teljesen hihető lenne a sztori, csak mégsem.

2016. szept. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kukorika ***** válasza:
13%

Persze kis Háry Jánoskám, hát hógyne hógyne, milliós profit... álmodozz csak...! Három bugyuta mondatod után tényszerűen látható hogy nagy kamus lódító vagy... Ha profi lennél eleve ilyen hülye kérdést nem tennél fel. Ha profi lennél tudnád legalább az alapokat... márpedig több milliós profitot amatőr illetve nem szerez, csak bukik... Bent hagytad BTC-ben igaz Boborjánka? És majd még nőni fog... haha... mert te tudod ám a tutit, tudod előre mi merre megy majd, bravó! Szóval jós is vagy... Húúú... azosztigen tesó... XD

Ez tényszerűen mutatja, hogy kamuzol, mert egy profi NEM HAGYJA BENT, azaz nem mindet! Egy részét valóban BTC-ban is lehet hagyni, diverzifikálni ugyebár, de a habot, szépen leszedegeti mielőtt, pont azért, hogy nehogy egy nagy krah (ami bármelyik másodpercben megeshet ugyebár) vigyen mindent... jóreggeltkívánok okostojáska...

Maradjunk abban, hogy adóelkerüléses ügyeket, nem ide írjuk be. Legfeljebb idióták... (mert az NAV nyomozók kisbarátom IP cím alatt megtalálnak seperc alatt ugyebár, ez a hely meg a keresőkben kijön, tehát az is rátalál aki nem akar...) Maradjunk abban tehát, hogy VAN MÓD ARRA, hogy ne kelljen kriptopénz kereskedelem után adózni... nem is bonyolult és MINDENKI TUDJA, aki ezzel foglalkozik, de még az amatőrök is, nemhogy a profik.... aki milliós profitot hoz kriptotőzsdén, az garantált hogy tudja... szóval szánalmas kamus majom vagy kispofám...

2017. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!