Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Iparűzési adóra hogyan kell...

Iparűzési adóra hogyan kell jelentkezni? Kaptam formanyomtatványt de nem tudom hogyan kell kitölteni.

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy most szeptember 1.-én indítottam egyéni vállalkozást. A formanyomtatványom megvan az ipírűzési adó bejelentkezése alá, de a 3-as pontban fogalmam nincs ezt az előleget hogy kell megadni. KATA-ás vagyok és 50.000 Ft-ot fogok fizetni évente, de ha így év közben indítottam a vállalkozást akkor nekem időarányosan kell valamennyit fizetnem, vagy hogy? És ezt hogy tűntessem fel a bejelentő lapra?

2016. szept. 13. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
KATA-s vagyok én is, de nekem a könyvelőm csinálja. Javaslom, Te is keress egy könyvelőt, s ha nem is minden hónapban, de ilyenkor tudsz segítségért fordulni hozzá. Én megállapodtam vele: X összeget adok neki bizonyos időközönként - cserébe néha felhívom telefonon vagy nagy ritkán kérek tőle valamit.
2016. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hja, katásnak nem kell könyvelő...
2016. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Carragher_x ***** válasza:

"KATA-ás vagyok és 50.000 Ft-ot fogok fizetni évente"

Havonta. Egyébként biztos én vagyok fáradt, de nem értem a kérdést. Egyébként katásként a könyvelő az kidobott pénz, annyira kevés dolgot kellene csinálnia. Ha vmit nem tudsz, akkor vagy hívd fel a polghivatal adóosztályát vagy a nav információs vonalát. (esetleg menj el egy könyvelőhöz egy félórás fejtágításra, ha nagyon el vagy veszve mindenben, de állandóra akkor is hülyeség a könyvelő katásnak)

2016. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Havonta


az megvan, hogy hipáról van szó?????????? Az évi 50, ha kata szt akarja fizetni. De nem is köteles azt választani, mert van más lehetősége is.

2016. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Carragher_x ***** válasza:

"az megvan, hogy hipáról van szó?????? Az évi 50, ha kata szt akarja fizetni. De nem is köteles azt választani, mert van más lehetősége is."

Nincs, mert mint mondtam magát a kérdést sem igazán értem.:) (az meg alapból nem evidens, hogy 50k az iparűzési, bár igazad van, biztos arra gondolt, hogy nála igen)

2016. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

kata szt hipázó esetén évi 2,5milla az alap, ennek 2%-a fizetendő, évi 50ezer.


Elég bátran kijelentetted, hogy nem kell nekik könyvelő, pedig mint látszik, nem értesz hozzá... majd ha neadjisten határátlépő lesz és nem veszi észre, hivatkozhat rád a navnál, ugye?

2016. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó komment szerint, az iparűzési adóra írtam az 50 ezret amit két részletben (március és szeptember 15-ig) kell megfizetnem.

De mivel év közben indítottam a vállalkozást, arra semmi nem tért ki, hogy ilyenkor hogy is kell az iparűzési adót fizetni.

2016. szept. 13. 16:36
 8/14 Carragher_x ***** válasza:
Nem igazán értem a személyeskedést, mivel bizonyára tudod, hogy nem csak a 2,5M-es alapot választhatja, sőt egy szeptemberben induló vállalkozásnál elég könnyen lehet, hogy nem is az a jobb választás. Szóval nem, nem evidens, bár mivel az előzőben már elismertem h sanszos h igazad van, így végképp érthetetlen a stílus amit megengedsz magadnak.... Szóval kicsit szerényebben.
2016. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Carragher_x ***** válasza:

"De mivel év közben indítottam a vállalkozást, arra semmi nem tért ki, hogy ilyenkor hogy is kell az iparűzési adót fizetni."

Na így már értem a kérdést, elsőre nekem tényleg kusza volt kicsit:)

Két egyenlő részben, első és utolsó hót követő hónap 15. napjáig.

2016. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Carragher_x ***** válasza:
Mármint az évben fennálló adókötelezettséged első és uccsó hónapja utáni hó 15. Szóval az elsőt október 15ig értelemszerűen.
2016. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!