Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most szeretnék bt-t alapitani....

Most szeretnék bt-t alapitani. Főállású anya vagyok, szeretnék is maradni. Ha bejelentem magam részmunkaidőre, amennyit főállású anyának megengednek, kell-e járulékot fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha nem jelentem be magam részmunkaidőre, de végzek a bt-ben munkát, nem otthonról és nem veszem ki a pénzt az megengedhető-e?

2016. okt. 4. 14:13
 1/1 anonim válasza:
Bt-ben a beltagnak,ha van főállása (az anyaság úgy tudom más kategória), akkor nem kell. Bejelentheted magad részmunkaidőre, de akkor a fizud utáni járulék is van. Nem egyszerű a dolog. Szerintem érdemes az egyéni vállalkozásnak is utánanézni, lehet,h jobban jársz. Vagy ne legyél beltag
2016. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!