Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Segítő családtag vállalkozásban így lehetséges?

Férjem főállásban egyéni vállalkozó (katás; élelmiszergyártás). Én pedagógus vagyok, rendszeresen magánórákat adnék (közalkalmazotti fél állás mellett).

Ha a férjem bejelöli az oktatás tevékenység közül a megfelelőt, megbízhat-e engem a munkavégzésre?

Bocsánat, ha buta a kérdés, de ha nem feltétlen muszáj, nem váltanám ki én magam is a vállalkozói engedélyt (úgy már nem érné meg).

KÖSZÖNÖM

2016. okt. 18. 14:23  Privát üzenet  

A válasz

Persze, símán.

De a régi megfogalmazás szerinti, adózás szempontjából kivételezett "segítő családtag" fogalom már nincs, ugyanúgy kell, hogy férjed te utánad is fizessen járulékot, mint bármely más alkalmazott után. És persze munkabért, abból levonva az adókat...

De valóban felesleges lenne ez miatt újabb vállalkozóit váltani.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2016. okt. 18. 14:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most elgondolkoztam viszont azon, hogy ha ő is fizet utánam járulékot, és én is adózok a férjemtől "kapott fizetés után", akkor nem biztos, hogy családilag jobban járunk...

# 2/2Időpont 2016. okt. 18. 14:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy IP-címről (egy asztali gépről) be tud e egyszerre jelentkezni a Fészbúkra két családtag egy időben, külön-külön lenyitott böngészőablakkal gondolom. Lehetséges?
Lehetséges az, hogy egy elhunyt családtag az álmunkban jön el hozzánk, így veszi fel velünk a kapcsolatot?
Jelzáloghitel számlára inkasszót, hogy lehetséges? Hogy tudom törleszteni mostantól a hitelem. A hitel egy családtag nevén van, aki nevére vette a barátnője gyerekét, tehát gyerektartásról van szó!
Idegrendszer erősítése lehetséges 15 éves korban? Vissza lehet építeni olyanra, amilyen 1-2 éve voltam? Ha igen, hogyan?
2014 Januarban lejar az utlevelem, gondolom jan 31-ig ervenyes. Kozben, kiutazom Angliaba. Ha igenylek ujat, at tudja venni valamelyik csaladtag? Vagy az a megoldas is...
Facebookon lehetséges megoldani azt, hogy 2 ismerősöm a 300-ból ne lásson semmit rólam (lájkolás, fénykép megosztás, kommentelés. )? Törölni nem szeretném, mert családtag.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!