Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítő családtag vállalkozásba...

Segítő családtag vállalkozásban így lehetséges?

Figyelt kérdés

Férjem főállásban egyéni vállalkozó (katás; élelmiszergyártás). Én pedagógus vagyok, rendszeresen magánórákat adnék (közalkalmazotti fél állás mellett).

Ha a férjem bejelöli az oktatás tevékenység közül a megfelelőt, megbízhat-e engem a munkavégzésre?


Bocsánat, ha buta a kérdés, de ha nem feltétlen muszáj, nem váltanám ki én magam is a vállalkozói engedélyt (úgy már nem érné meg).

KÖSZÖNÖM


2016. okt. 18. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, símán.

De a régi megfogalmazás szerinti, adózás szempontjából kivételezett "segítő családtag" fogalom már nincs, ugyanúgy kell, hogy férjed te utánad is fizessen járulékot, mint bármely más alkalmazott után. És persze munkabért, abból levonva az adókat...

De valóban felesleges lenne ez miatt újabb vállalkozóit váltani.

2016. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most elgondolkoztam viszont azon, hogy ha ő is fizet utánam járulékot, és én is adózok a férjemtől "kapott fizetés után", akkor nem biztos, hogy családilag jobban járunk...
2016. okt. 18. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!