Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Virtuális/internetes kereset...

Virtuális/internetes kereset után hogyan kell adózni pontosan?

Figyelt kérdés

Nézegettem már a témában írásokat, de a lényeget konkrétan sehol nem találtam.

Elég kezdő vagyok, sose csináltam még ilyet. Mi az adózás menete annak, ha én, mint nagykorú magánszemély PayPal számlára kapok pénzt az elvégzett munkáimért?

Illetve ajánlott-e attól függetlenül adózni, ha nem kérem ki PayPal-ről bankkártyára? Van valami határ?


Köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 10. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
üzletszerű tevékenység minden forintja adóköteles. Adsz számlát online, vagy fizikai formában és befizeted az adót/járulékot havonta. ennyi.
2016. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden bevétel után adózni kell(ene), pár kritériumtól eltekintve. De mivel Te üzletszerűen végzed, ezért muszáj. Én javaslom, hogy legyél KATA-s egyéni vállalkozó (keress rá), ez most a legkedvezőbb, ha olyan tevékenységet végzel ami relatíve kevés költséggel jár, mivel itt nem igényelhetsz vissza semmit, cserébe kedvező az adózása. A tevékenységi körödet kiválasztod Te, vagy a könyvelőd (ajánlott) és az alapján adsz számlát. Dióhéjban ennyi, de ha felkeresel egy könyvelőt, akkor ő bővebben kifejti.
2016. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Dolgozom jelenleg főállásban, és tudok itt könyvelővel beszélni, de abból indultam ki, hogy az ilyen internetes dolgokhoz nem fog érteni :)

Megkérdezem, hátha mégis.

2016. nov. 11. 07:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem olyan misztikus dolog ez az internetes kereset, mint ahogy az ember elsőre gondolja. Pontosan le lehet írni a tevékenységet és be lehet kategorizálni TEÁOR szám alapján, onnantól kezdve tudod a jellegét is és számlát is tudsz róla adni, persze ha nem szakképesítés köteles dolog.
2016. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ennyire egyáltalán nem akarom túlbonyolítani :D Pusztán arról van szó, hogy van egy olyan bevételi forrás, amivel nyilván el kell valahogy számolni.
2016. nov. 12. 00:56
 6/13 anonim ***** válasza:
De ez nem kell vagy nem kell kérdés. Ezek kellenek ahhoz, hogy számlaképes legyél.
2016. nov. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6: akkor vagy nem jól értelmezted, amit leírtam, vagy nem tudom. Nem én adok másoknak munkát, hogy számlaképesnek kell lennem. Jön X helyről bevételem, és ŐK adnak nekem számlát erről.


Mellesleg megkérdeztem a munkahelyi könyvelőmet, mondta, hogy ami lesz számlám, azokat vigyem be neki, a többit intézi.

2016. nov. 13. 01:02
 8/13 A kérdező kommentje:

Na jó, igazából semmivel se lettem okosabb, mert a könyvelő is félrebeszélt...

Továbbra se tudom, hogy magánszemélyként milyen módon tudok adózni nem behatárolható típusú internetes tevékenységből (konkrét munka) szerzett, jövedelem után.

2016. nov. 15. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hülye, csak Te vagy képben, ugye? Nem gondolod, hogy akkor talán neked vannak hibás elképzeléseid?


A kérdésed kiírásában leírtad, hogy "elég kezdő vagyok, sose csináltam még ilyet". Akkor miért hiszed, hogy jobban tudsz/értesz dolgokat, mint azok, akiknek ebben van már tapasztalata, vagy egész konkrétan ez a foglalkozása?


Tisztán és világosan leírtad, hogy PayPal-ra kapsz pénzt az elvégzett munkádért. Ennek a menete az, hogy egyéni vállalkozóvá válsz, ami neked KATA-s adózással a legkedvezőbb. Ehhez tevékenységi kört kell választani, TEÁOR szám alapján, székhelyet bejegyeztetni, meg millió apróság, amivel heteket el lehet szórakozni, de egy könyvelőnek nagyjából fél óra és ha a későbbiekben nála vezeted a könyvelésed, akkor többnyire ingyenes.


Hatalmas tárgyi tévedéseid vannak, ez már onnan is látszik, ahogy a kérdést kiírtad, hiszen nem a bankkártyádra tudod withdraw-olni a pénzed, hanem a bankszámládra. Ezt nem is magyaráznám tovább.

De a fő ok amiért biztosan fogalmad sincs semmiről, hogy azt hiszed, hogy ha Te végzel munkát és Te kapsz pénzt, azért Te kapsz még számlát? (#7-es hozzászólásod)

A számlát az bocsájtja ki, aki a bevételt szerzi. Ha csak kicsit is gondolkoznál, amikor elmész teszem azt egy műszaki boltba és veszel egy tévét, akkor ki ad számlát kinek? Ugye...?!

Te adod el a "munkád", ergo neked kell számlát is adnod erről, hogy javakat/szolgáltatást adtál el, bevételed keletkezett és ezután adózol. (KATA esetén havi fix 50.000Ft évi 6M bevételig)

Ha ezek után is a könyvelő a hülye meg én, akkor sajnos nem való neked ez a vállalkozósdi.

2016. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként minden munka behatárolható, amennyiben legális. Itt vannak a TEÁOR számok, benne az al-tevékenységek, ahol végképp nem lehet meghatározni ott van "m.n.s."-es is, ami a "máshova nem sorolható" rövidítése.


[link]

2016. nov. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!