Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van TB adótartozásom?

Miért van TB adótartozásom?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy az alábbi adónemben tartozásom van:

"124 - NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek magányszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla"

aztán semmi más infó, hogy mikor keletkezett a tartozás vagy bármi róla, csak 3 oldalon keresztül azt írták le, mi fog történni, ha nem fizetek...


Már ~3 éve munkavállalóként dolgozok jelenlegi munkahelyemen. Tudomásom szerint a TB-t a fizetésemből vonják le, vagy ez valami más? Ha nem más, akkor meg nem értem, hogy miért nekem kell fizetnem?



2016. nov. 11. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:

egyik lehetőség h nem vagy bejelentve, de valószínűbb h volt egy időszakod amikor se hallgatói jogviszonyod nem volt, se nem dolgoztál.

legegszerűbb ha bemész a navhoz és megkérdezed, vagy ha jól tudom és neked van akkor ügyfélkapun is utána tudsz nézni h mi a helyzet a bejelentéseddel

2016. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is arra gondolok, hogy a két munkám között volt 1-2 hónap, bár úgy emlékszem rá, hogy fizettem akkor is TB-t. Na mindegy befizetem mert csak 5 ezer forint, NAV nincs a városomban, szóval az utazás meg az elcseszett idő többe kerülne mire végül valószínűleg úgyis mondanak valamit, hogy biztos be kell fizetnem. Email írtam nekik, bár ott volt, hogy személyt érintő kérdésre nem válaszolnak, szóval attól sokat nem várok. De azért ez annyira idegesítő, hogy a levélben nem képesek róla abszolút semmi információt leírni, csak hogy fizess ennyit aztán kész. Mert ki a fene gondolná, hogy 3 évvel ezelőtti üggyel most foglalkoznak. Vagy nagyon ráérnek, hogy ilyen régi ügyekkel foglalkoznak, vagy 3 évvel le vannak maradva és csak most jutottak el eddig.
2016. nov. 11. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Telefonon tudod őket elérni, az emailekre ilyen ügyekben nem szeretnek felvilágosítást adni. Telefonon megmondják

neked ügyszám alapján, hogy miért és hogyan keletkezett

a tartozás, amit vagy megcáfolsz, vagy helybenhagysz, és

kifizeted azt a pár forintot :)

2016. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy nem tartom valószínűnek, hogy telefonon hasznos infót fogsz kapni. Engem legalábbis mindig elhajtottak, mert adótitoknak minősül és csak személyesen vagy levélben adnak felvilágosítást. Amúgy lehet simán adminisztrációs hiba is. Engem a volt főiskolám nem jelentett le valamiért és kaptam kamatokkal mindennel együtt egy közel félmilliós tartozásról szóló behajtási végzést. Akkor utána ment a herce-hurca, papírok bemutatása, hogy tényleg nappali tagozatos diák voltam. Pl. a lematricázott diákigazolvány nem volt nekik elég, így rohangálhattam a volt sulimba papírokért, remek volt.
2016. nov. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ügyintéző hozzáállás és a tudásod is sokat számít, hogy

kapsz-e infót.

Egyik alkalmazottam kapott fizetésletiltást. Telefonáltam

egyet, és 3 perc alatt kiderítettem, hogy mi miatt.

Ha tudod, hogy mikor keletkezett szerinted, és rákérde-

zel, normális ügyintéző kinyög egy igen-nemet, hiszen nem

ő ad felvilágosítást részletesen, nem sért titkot, főleg,

mivel a tartozások nincsenek nagymértékben titkosítva.


Ennyi erővel nem lehetne TOP100 NAV adózói lista :)

2016. nov. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért van TB tartozásod, mert az elmúlt 5 évben valamikor nem fizetted meg a járulékot amikor nem volt munkaviszonyod és egyéb jogon sem voltál jogosult az ellátásra.

Ha már tartozásként van nyilvántartva, akkor küldtek előtte levelet, hogy nyilvántartásuk szerint xxxx-től rendezetlen a jogviszonyod és tisztázd a helyzetet.

Ha erre nem válaszoltál, azt úgy vették, hogy nincs jogosultságod, kötelező fizetned és előírták az eü.szolg.járulék fizetést. Amit aztán a munkáltatód bejelentése alapján a munkaviszonyod kezdetétől töröltek.

Ha nem vetted át a levelet, akkor bizonyos idő múlva kézbesítettnek tekintendő és ugyanúgy folyik az ügymenet, mintha átvetted volna.


Ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni az adófolyószámlád és abban benne van, hogy milyen dátummal írták elő ezt a fizetési kötelezettséget.

Azt is meg tudod nézni, hogy a NAV nyilvántartásában mikor, ki által voltál bejelentve a TB jogosultsághoz.


Telefonon akkor adnak konkrét ügyről tájékoztatást, ha regisztráltál a NAV ÜCC rendszerébe és kaptál tőlük egyedi azonosítót.

2016. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget! Csodálatos ügyfélkapun egy óra keresgéléssel megtaláltam a nagyjából az időszakot. Az lesz, amikor éppen két munka között voltam, szóval vagy elfelejtettem befizetni, vagy rosszul fizettem, vagy azt is el tudom képzelni, hogy akkori munkahelyem az egy hónapos felmondási időmet már nem fizette. De mindegy, tovább nem igazán érdekel, mert biztos volt valami, szóval utánajárni nem látom értelmét és befizettem az összeget.


Az igaz, hogy a levélben azt írták, hogy felszólítás, mert már küldtek másik levelet ezelőtt. Ügyfélkapun azt is megtaláltam, hogy most szeptemberben kellett volna megkapnom, de 100%, hogy nem kaptam meg.


Fun fact: facebook-on a NAV értékelésénél már annyi egyes csillag van, hogy a kijelzett szám ki sem fér. Nem hiszem el, hogy nem lehetne ennek a rendszernek a kommunikációján javítani. Simán csinálhatnának különböző szintű privát információkat, hogy egy ilyen alap kérdést fel lehessen tenni anélkül, hogy személyesen kelljen megjelenni. Vagy csak írják rá a levélre, hogy miért tartozok.

2016. nov. 12. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem a dolgozók kreálják a NAV-os informatikai rendszereket. Az is valószínű, hogy ők sem szeretik minden részét, mert látják ugyanazokat a hibákat, amit az adózók. Viszont változtatni nem tudnak rajta - hiába kellene - ugyanúgy, ahogy Te sem tudsz a munkahelyeden adott feltételeken.

Vagyis azzal kell dolgozni, ami van, akkor is, ha pocsék. :)

2016. nov. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is a rendszert hibáztatom ez ügyben, nem a dolgozókat. Azonban ma jött a válasz az email-emre és pontosan az amit vártam, hogy csak személyesen vagy írásban válaszolnak kérdésemre. Szóval fele annyit nem segített ezzel a nemtörődom sablon válasszal, mint amennyit itt a gyakorikerdesek.hu-n segítettetek és ebben már a dolgozót hibáztatom, mert csak annyit kellett volna odaírnia, hogy ügyfélkapun ki lehet nyomozni melyik időszakról van szó.
2016. nov. 18. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!