Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kihez fordulhatok ha vásárolt...

Kihez fordulhatok ha vásárolt termékhez kapott számla olvashatatlanul kifakult?

Figyelt kérdés
Hol lehet ezt nehezményezni?

2016. nov. 18. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Boltban,utána a pénztárgép szallag gyártójánál. Elvileg ott rajta is van,hogy hány évig van a szavatossága.
2016. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
54%
Számlamásolatot kérhetsz a számla kiállítójától.
2016. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy 5 hónap alatt már majdnem teljesen kifakult a számla, tehát ha a 10 év garanciás termékre szeretném megtartani a jogomat jótállásra, akkor 23 alkalommal kellene számlamásolatot kérnem 5 havonta az adott üzlettől.

Ez szerintem csak a probléma elodázáaa, ugyanakkor ha otthon lefénymásolom a nyugtát sem vagyok beljebb, a másolat nem egyenértékű az eredetivel.

Írtam a vásárlók könyvébe emiatt, de a kifakuló nyugta szerény véleményem szerint 1 jogi lyuk amit a kereskedő ha kihasznál, jogot, törvényt nem sért vele, habár szép összegeket tud így megspórolni kieső jótállás miatt.

2016. nov. 21. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!