Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adózni, ha külföldi...

Kell-e adózni, ha külföldi távoli rokonom meghalt és hagyott rám pénzt? (tehát ingatlanról nincs szó)

Figyelt kérdés

Meghalt egy külföldi távoli rokonom és örököltem tőle vagyont. Néztem a NAV honlapját,de csak azt sikerült kibogoznom,hogyha magyar rokonom hal meg,akkor azt hogyan kell,de mivel külföldről van szó így nem tudom. A külföldi bank most az én magyar bankomra fogja utalni a pénzt és nem igazán vagyok jártas az adózásban. Csak pénzről van szó ingatlanról nem.(Külföldi állampolgár volt.)


Illetve ha kell adóznom(az öröklési illetéket) akkor utána kell minden évben azután a pénz után adóznom mint egyéb jövedelem(SZJA?) ?


Köszönöm a válaszokat.


2016. nov. 19. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden örökség után kell egyszeri örökösödési illetéket fizetni, akár vagyontárgy, akár pénz.


De azt nem értem, miért kellene MINDEN ÉVBEN adóznod utána?

2016. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öröklési illeték általános mértéke – ha a törvény másként nem rendelkezik – az egy-egy örökösnek, hagyományosnak juttatott örökség tiszta értéke után 18%.
2016. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam,hogy minden évben fizetnem kell,mert azt hittem egyéb jövedelemnek is számít. (még tanuló vagyok így nincs sok kiadásom így amit örököltem kb 2 évig megtudok belőle élni így bevételem nincs és azt hittem ez akkor egyéb jövedelemnek számít és azt úgy tudom azután viszont minden évben adózni kell)Köszönöm a választ én is ezt 18%-ot tudtam,de inkább megkérdeztem
2016. nov. 20. 18:29
 5/5 xswerdy ***** válasza:
De minden jövedelem után csak 1 x kell adózni, az egyéb jövedelem után sem kellene minde évben. De örökség után illetéket kell fizetni, nem adót. Hogy azt melyik országban, az nem egyszerű, annak utána kell nézni a vonatkozó kettős adózást kizáró egyezményben. Az is lehet, hogy mindkét országban. Gondolom, az örökhagyó országában lezajlott a hagyatéki eljárás, különben nemigen utalna a kinti bank.
2016. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!