Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény! Hogy...

Családi adókedvezmény! Hogy van ez a tegnap életbe lépett változás?

Figyelt kérdés

"Ez változik 2017.01.01-től.

A frissen házasodottakat is érinti a január 1-jével életbe lépett változás, ha viszonylag hamar jön a gyermek. Ők eddig a két évig járó “elsőházas” adókedvezményt vehették csak igénybe, de január 1-je után a szabályok módosulásával, ha 2 éven belül jön a baba, párhuzamosan az első gyermekkel járó adókedvezményt is felhasználhatják."


Mi tavaly (2016) nyáron kötöttünk házasságot, 2016. decemberében töltöttem be a 91. napot.

Eddig ugye úgy volt, ha jól tudom, hogy csak a fiatal házasok adókedvezménye jár vagy a családi adókedvezmény, mindkettőt nem lehetett igénybe venni, csak ha előbb jött volna a baba és után az esküvő.


Most ez a változás (hogy "hagyományos" sorrendnél is igénybe lehet venni mindkettőt) ránk is vonatkozik, vagy csak a 2017.01.01. után házasságot kötőkre és gyermeket vállalókra?



2017. jan. 2. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

2014. dec. 31-et követően kötött házasságokra érvényes, akár önellenőrizhető is a 2015-ös év.

ha jól emlékszem, 90§ az szja törvényben.

2017. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi ezt most nem teljesen értem.

2016.07.09-én kötöttünk házasságot, augusztustól kapjuk az első házasok adókedvezményét.

A terhességem 2016.12.13-án töltötte be a 91. napot ami után jár a családi adókedvezmény.


A kérdésem csak annyi, hogy most mindkettőt megkapjuk, vagy csak a családi adókedvezményt?

2017. jan. 2. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondom a 2014. dec. 31-et követően kötött házasságokra érvényes az új szabályozás, hogy családi kedvezménytől függetlenül két évig jár az első házas.
2017. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. jan. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!