Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ÁNYK programban megcsinált...

Az ÁNYK programban megcsinált adóbevallást elküldhetem aláíratlanul ügyfélkapun keresztül?

Figyelt kérdés
Digitális aláírásnál kaptam a dokumentumra vonatkozó xml fájlt, de azt nem tudom fel kell-e tölteni ügyfélkapura.

2017. jan. 25. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁNYK-ból egyféleképpen lehet beküldeni dokumentumot. Ennek a menete:

- megjelölöd beküldésre, ezzel titkosításra kerül a fájl;

- beküldöd az Ügyfélkapu bejelentkezési adatokat használva.


Aláírás nem kell az ÁNYK-val készül dokumentumokra, digitális meg írásos sem.

2017. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapu sajátossága, hogy nem kell aláírni az ott beküldött iratokat.

Az ügyfélkapus regisztrálással Te azonosítva lettél, és kizárólag úgy veszik, hogy Te küldted be azokat az iratokat, nem más.

Ezért is kell vigyázni a belépőkódodra, hogy ne tudjon más a nevedben helyetted intézkedni. Ugyanis egy visszaélés esetén a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy miért adtad meg a belépéshez szükséges jelszavadat illetéktelennek. A következmények Téged terhelnek.

2017. jan. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 26. 05:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy offolok, de nekem meg nincs ugyfelkapus regisztraciom, de ha a heten megcsinaltatom, vagy legkesobb a jovoheten, akkor is meg automatikusan kitolti a nav az adobevallásom, vagy mar csak sms-ben vagy az oldalukon lehet kerni? Sose csinaltam meg magamnak, nem ertek hozza (igaz eddig egyszer sem neztem utana a kitoltesenek...)
2017. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs regisztrációd, és 2017. március 15-ig kéred, akkor a NAV csinál egy bevallástervezetet ugyanúgy, mintha lenne ügyfélkapud.

Ezt igényelned kell:

- SMS-ben a 06-70/717-7878 telefonszámon 2017. 01. 01-től: SZJA (szóköz) adóazonosító jeled (szóköz) születési év, hónap, nap (közök, pontok stb. nélkül, egybe írva)

- Bármelyik ügyfélszolgálaton

- Levélben, teljesen kötetlen formában (értsd, akár kockás papíron megírva is)

- NAV honlapjáról elérhető űrlapon keresztül (www.nav.gov.hu/eszja/eszja)


2017. március 15. után az igénylés már csak a NAV ügyfélszolgálatán lehetséges.

2017. jan. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!