Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2016 évi Szja bevallásban,...

Mariann78 kérdése:

2016 évi Szja bevallásban, hogyan kell a családi kedvezményt és járulék kedvezményt közösen érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Konkrétan a 16 évi bevallás 26. sora nem tiszta előttem.

2017. febr. 4. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A kitöltési útmutatót nézted már? Nagyon egyszerűen és példákkal leírja hogy milyen esetben mit hova kell írni.


25. sor: A bevallásban a házastárssal, élettárssal együtt még együttesen igénybe vehető

családi kedvezmény összege

A családi kedvezmény keretösszegét csökkenteni kell az év közben – jogszerűen - már

érvényesített családi járulékkedvezmény 667%-ával (23. és 24. sor „b” oszlopainak összege).

Az így fennmaradó összegnél több családi adóalap-kedvezményt a bevallásában már nem

érvényesíthet. Amennyiben Ön és házastársa, élettársa családi járulékkedvezményt év közben

nem érvényesített, ebben a sorban a 22. sor összegét szerepeltesse.

26. sor: A 25. sorból – megosztás, közös érvényesítés figyelembe vételével - az Ön által

érvényesíteni kívánt családi kedvezmény összege

A személyijövedelemadó-bevallásban a családi kedvezmény összege megosztható, illetve

közösen érvényesíthető. Ebben a sorban azt az összeget szerepeltesse, amelyet a 25. sorból -

döntésük alapján - Ön kíván érvényesíteni. (Amennyiben a kedvezmény összegét kizárólag

Ön érvényesíti, ebbe a sorba a 25. sorban szereplő összeget írja be!)

2017. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt olvastam. Csak azt nem tudtam, hogy ha a levont járulékot vissza akarom igényelni (31.sor), akkor ha annak összegét pl.:31. sor: 51324Ft *6,67=342331 Ft,ami a 28. sorba kerül,akkor ha ehhez adom az adóalapot, a kapott összeget jó e ha beírom a 26. sorba? Tehát vissza fele számoltam, h mi az az összeg ami épp elég ahhoz, h vissza kapjam a levont járulékot. De idő közben beszéltem a Navval, és ők is zet mondták, h addig számoljak, mig ki nem jön a vissza igényelni kívánt összeg.
2017. febr. 8. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!