Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig kell a jogszabály...

Meddig kell a jogszabály szerint várnom? Megúsztam az adózást?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy lakást, ugye illetéket kellett volna fizetni, meg is jött a levél, de írtam nekik kérelmet, hogy vagy engedjék el vagy részletfizetést biztosítsanak.

Ennek már lassan másfél éve és azóta semmilyen levelet nem kaptam.

Ismerősöm szerint, ha elérem a két évet, akkor mentesülök.

Hogy van ez?


2017. febr. 5. 13:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%
Akkor nem soká jönni fog a felszólítás a késedelmi díjakkal együtt. (onnantól pedig újra kezdődik a két év)
2017. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

"de írtam nekik kérelmet, hogy vagy engedjék el vagy részletfizetést biztosítsanak. "


És ezt a kérelmet milyen úton-módon juttattad el hozzájuk? Biztos, hogy megkapták? És az illetékes helyen?

2017. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Megvan a papír, amit adott a posta, eltettem.
2017. febr. 5. 13:56
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem áldozz időt, menj be személyesen és érdeklődd meg hogy mi a helyzet. Lehet hogy a rendszerben nekik benne van mi a helyzet, és ez alapján tudnának adni pontos felvilágosítást a dolgokról. Én mindenképp utánajárnék, mert ha részletbe kell fizetni, lehet már abba elmaradtál aztán csak ráfizetés az egész a késedelem miatt.
2017. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Inkább várok.

Én kerestem őket, nem válaszolnak, nem fogok emiatt telefonálgatni meg járogatni, sorban állni.

A levél meg van, itt hever a gépen docban meg le is van fotózva a tartalma.

Lehet megúszok jó pár százezret, rosszabb esetben ráfizetek, de azt is meg fogom reklamálni. Azért nem mindegy.

2017. febr. 5. 14:02
 6/35 anonim ***** válasza:
31%

Egész biztos válaszoltak, de az ő levelük nem ajánlottan jött, tehát a postásnál nem kellett aláírnod. Csak símán bedobta a postaládádba, és te (valószínűleg) összefogva más egyéb őrült reklámújságokkal, stb. véletlenül kidobtad!

Jobb, ha utána jársz, mielőtt még keményebben lépnek fel veled szemben!

2017. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ajánlva jött az előző, mert be kellett érte mennem, gondolom ez is úgy jött.
2017. febr. 5. 14:15
 8/35 A kérdező kommentje:
Vagyis jött volna, ha feladták volna.
2017. febr. 5. 14:15
 9/35 anonim ***** válasza:
71%

"Én kerestem őket, nem válaszolnak, nem fogok emiatt telefonálgatni meg járogatni, sorban állni. "

Tégy így. Bár hivatallal packázni nem igazán jó dolog. Leginkább nekik van igazuk és a törvénynek, amire hivatkozhatnak.

Egy tuti. Ha illetéket kellett fizetned, akkor azt nem felejtik el.

2017. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ne járj utána, ha neked megéri pár százezer helyett pár milliót visszafizetni.
2017. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!