Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ebben az évben ez a...

Hogy van ebben az évben ez a 6 vagy 8 száz ezer (közszájon vitatéma) használt cucc eladás adómentessége? él még be kell valllani? Stb?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 08:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Évi 600 ezer ft bevételig adómentesen adhatod el a SAJÁT megúnt, kinőtt, nem használt, feleslegessé vált holmijaidat.

DE!! Ha rendelsz valahonnan valamit és azt "haszonszerzési céllal" továbbadod, az már adóköteles és ki kell váltani hozzá a vállalkozóit.

Pl, rendelsz ebay-ről mondjuk celluxot, eladsz belőle 3 db-ot, akkor az már üzletszerű kereskedelem, vállalkozóival, adózva művelhető. Direkt írtam ilyen lükeséget, hogy érezd, nem az összeg számít.


De ha használt terméket árulsz és egy hónapban eladsz 15-20 kabátot, akkor is rád verhetik az üzletszerű kereskedelmet, mert az nem életszerű, hogy valakinek annyi kabátja van, hogy 1 hónap alatt annyit elad.

2017. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Azért ez kicsit nonszenz, hogy a navocska dönti el mi az életszerű és mi nem, természetesen hasraütés szerűen, mert mindem egyes esetet elég nehéz lenne előre kigondolni. És mégis hol húzzák meg a határt? 3 kabát még életszerű 4 már nem? Nem kötözködni akartam félreértés ne essék, csak röhejesnek tartom ezt.
2017. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

köszi

de akkor vegyük inkább másik irányból. évi 600 000-ből ugyse lehet megélni. legyen mondjuk nettó havi 200 ezer és akkor nem csak a megunt cuccaimat adom el, hanem rendelek illetve fel is vásárlok megunt cuccokat s eladom drágábban egyenként.


ehhez akkor azt írod kell vállalkozói, adószám.

eddig oké.

de más nem kell?

pl. akkor számlakönyv naplókönyv nyugta pénztárkönyv stb kell? vagy más is?

és mi van a kermi engedéllyel? használtra nem kell?

és mi van a rendelt dolgokkal? az uj, arra kell kerni engedély?

és mi van a vámmal s áfával? kinából rendelt esetén az plusz 4+28% és oké, hogy átcsusszan gyakran na de könyvelésnél nem írhatom be, hogy vámmentes mert átcsússzant:)))

s vállalkozóinál mi a tevékenységi kör neve?

ha van főállásom milyen egyéb járulékok vannak amit akkor is kell fizetni ha a nyakamon maradt a cucc?

2017. febr. 21. 09:03
 4/28 A kérdező kommentje:
kettes én pontosan ezt hallottam amit mondasz, hogy 1,2,3 az nem üzletszerű, 4 már igen, s hallottam hozzá egy rémtörténetet, hogy valaki eladott 4 pendrájvot s a vevő felmutatta az igazolványát s feljelentette s jól megbírságolták.
2017. febr. 21. 09:05
 5/28 A kérdező kommentje:
de egyes szerint 3-l is megtörténhet. 2-vel talán nem. vagyis ha van 4 db pendrájvod úgy hirdesd meg, hogy 2 db eladó s akárhogy könyörög a vevő, hogy neki 3 kell, mond azt, hogy nincs több s a másik kettőt másnak ad el.))) Egyesével se jó mert akkor nagyobb az esély hogy az ellenőr kollégájába is belefutsz, s ciki lenne 4 ellenőrnek eladni aznap 1-1 pendrájvot.:))))
2017. febr. 21. 09:09
 6/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 3-as hozzászólásodat ugye magad sem kérdezted komolyan?

Arról nem volt szó, hogy komplett vállalkozó tanácsadást, vállalkozásindítást vállaljak :D (1-es)

mindenesetre, még mielőtt szaladnál vállalkozóit kiváltani, azt el kell mondjam: ugyan a kiváltás ingyenes, de a havi adó - főállású vállalkozónál - minimum 50 ezer ft (KATA), s az eladni kívánt áru eredetét számlával kell tudnod bizonyítani.

2017. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Bak Norbert ***** válasza:

Azt, hogy mi szükséges vagy mi nem , szamlazo program ,számlatomb a könyvelővel valo egyeztetes utan derülne ki mert meghatározza a tevékenységed is. Hiaba veszel szamlatombot ha pl. ebayen exportálsz.


Netes ertekesitesjez webaruhazhoz tobb mint 10 eve nem kell se penztargep se kermi engedely.


Ha afakoros vagy kell bankszamla kínához kelk vamtarifa szám es jellemzően afakoros vállalkozás, ami kötelező vállalkozói bankszámlát is takar. Emelett pl. egyeni vállalkozás es annak a jarulekai de ezt maximum masodallasban eri meg igy, mivel ahogy irtad is sokan bujnak a "használt cikk "mögé. Igaz buknak is a probavasarlason. Plane pendrive eseteben ahol meg Artisjus dijat is kellene fizezni annak, aki kintről behozva eladja az adathordozókat itthon elsőként . Ezért csabito elképzelés a fele annyiba se kerulo pendrive memoriakartya, cd dvd, stb aztán pislognak hogy miért van a büntetés 😁.


Kínából rendelve semmi nem fog átcsúszni cégszerűen a vámon, lévén kell vámtarifa szám és áfa. 😀

Ezzel szemben, lesz ezerszam feketéző akinek igen.

Jogtisztán meg közel ott vagy mint a boltban. Akkor hol éri ez meg?


A Nav szamos mas esetben is feltetelezes alapjan hozhat fizetesi kotelezettseget, lásd pl. ingatlan vételár utáni illeték megállapítás, ado érték bizonylat, vagy épp adóhiány megállapítás, ha feltételezhetően nagyobb volt pl. a forgalmad a ténylegesnél.

2017. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

nem túl rózsás kép.

elsőre erre a "feltételezhetően" kifejezésre kérdeznék rá.


ez hogy megy? feltételeznek valamit s az alapján fizetni kell?


ezt a részt nem egészen értem.

ez olyasmi mint az elvárt nyerseség?

ami ha jól értem azt jelenti, hogy ha nem megy a cég, de még nem adta fel akkor jól megfejik elvárt nyerseség alapján, mondván, hogy az nem életszerű, hogy valaki évek óta görcsöl, s még nem lőtte főbe magát?


és még egy kérdés:

mi van ha a rendelt pendrájvot felbontom s kicsit dörzsölgetem, s úgy adom el használtan?

2017. febr. 21. 10:49
 9/28 Bak Norbert ***** válasza:

Feltételezés. Áfamentességet választasz éves 8 millióig. a bevételed meg éves 7.900.000 mindig.

Mert feltételezik nem akarsz azután àfakörösen adózni, holott már induláskor is várható volt, hogy közel ennyi lenne a forgalmad.


áfa amit írtál, veszteséges vagy éveken át és mindig visszaigényled az áfát mert ugye a bevételi áfa kisebb, mint a költség áfád. Számíthatsz ellenőrzésre és igen rákérdeznek , hogy minek gyarapitod a kényszer vállalkozók sorát.


Pendrive esetében mindegy mit csinálsz vele. Ha új , ha használt importkor az első tulaj , akár magánszemély is nem fizette meg a jogdijat visszamenőleg behajtják rajta, adott esetben büntetéssel együtt.

2017. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
ezt az utolsót nem a jogdíjra értettem, hanem hogy eladhatok használtan is új terméket? mitől válik használta jogilag?
2017. febr. 21. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!