Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor hogy van az idei...

Most akkor hogy van az idei adóbevallás?

Figyelt kérdés

Sok oldalt elolvastam már, de még mindig homály.

Eddig a munkahelyemen megcsinálták, csak ugye idén már nem. Én meg nem értek ehhez és gondoltam a NAV-ra bízom ezt.


Március 15-én megkapom a tervezetet és ha minden rendben van már nincs semmi teendőm?(van ügyfélkapum).

A munkahelytől meg megkaptam a tavalyi évre vonatkozó összesített igazolást a jövedelmemről. Ezzel se kell semmit se csinálnom? Vagy ügyfélkapuba fel kell tölteni? Esetleg menjek be valamelyik ügyfélszolgálatukra? Szeméylesen úgyis egyszerűbb ezeket intézni.

Az 1%-ot meg hogy fogom tudni így felajánlani?



Bocsi ha esetleg hülye kérdéseim vannak, de egyáltalán nem mozgok otthonosan ebben a témában.


2017. febr. 22. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatótól kapott igazolás alapján ellenőrzöd, amit a navtól kaptál. HA kell, javítod, kiegészíted. Ha nem kell, hagyod.
2017. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha a megküldött tervezetet helyesnek találod, akkor nem reagálsz semmit rá. Ha nem, akkor javítod.

A munkáltatói igazolást pedig megőrzöd 5 évig, nem töltöd fel sehova, és nem küldöd be sehova.

2017. febr. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1%-hoz meg keresel egy nyomtatványt, kitöltöd és beküldöd a NAV-nak. Az adóazonosítódat kell ráírni, meg a kedvezményezett adószámát, nem túl bonyolult.
2017. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Most nézegettem a nav-os papíromat amit kaptam és ott is az van, hogy megcsinálják, csak le kell ellenőriznem, hogy minden rendben van-e.


Az 1%-hoz is küldtek formanyomtatványt és a tájékoztatóban szerencsére az is benne van, hogy hova kell beküldeni.

2017. febr. 25. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!