Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha közmunkán dolgozom 8...

Ha közmunkán dolgozom 8 órában 2 tartósan beteg (tej és tojás allergia) gyermek után mennyi adókedvezmény jár?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Valaki javítson ki, de én úgy tudom, a gyereknél nem számít, ha beteg. ùgy értem, ha te lennél laktózérzékeny, arra járna neked külön adókedvezmény, de tudtommal csak olyan kategória van, hogy 2 gyerek után járó adókedvezmény. Ez idén 30 ezer forint havonta. A gyerekekre a betegségük miatt emelt családi jár azt hiszem, de az nem befolyásolja a te adókedvezményedet.
2017. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony. A 2 tartósan beteg gyerekre pont ugyanannyi az adókedvezmény, mint 2 egészséges gyerekre.

Ha neked van ilyen betegséged, akkor személyi kedvezményt érvényesíthetsz. Az havi 5.000 ft.

2017. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, és bár nem tartozik a kérdéshez, de kijavítanálak, kettes, ha nem bánod. A fogyatékossági adókedvezmény nem fix összeg, hanem a mindenkori minimálbér 5%-a, azaz idén 6375 forint (tudom, mert érintett vagyok).
2017. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A betegség, fogyatékosság utáni személyi kedvezmény annak jár, aki ebben a betegségben, fogyatékosságban szenved. Mivel itt a gyermekeid azok, ezért Te nem tudsz érvényesíteni utánuk kedvezményt. Majd ők tudnak, ha lesz valamikor adóköteles jövedelmük.
2017. febr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! Remélem mire keresők lesznek már nem lesznek betegek :) Én epilepsziás vagyok arra nem kapható ugye jól tudom?!Illetve Meniére-betegségben szenvedek még!
2017. febr. 26. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani.

Azokat a betegségeket, fogyatékosságokat egy jogszabály tartalmazza BNO kód szerinti bontásban, amelyek után lehet érvényesíteni személyi kedvezményt. Ha a Te betegséged szerepel közöttük, akkor minden további nélkül.

Feltétele még, hogy orvosi igazolással rendelkezzél róla. Ez nem egy zárójelentés, vagy egy táppénzes papír, hanem egy formanyomtatványt, amelyen a szakorvos igazolja, hogy milyen betegségben szenvedsz, mióta, BNO-kód stb. feltüntetve rajta. A kedvezmény érvényesítéséhez egy ilyen orvosi igazolás megléte elengedhetetlen!

2017. febr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
... valamint csak arra az időszakra érvényesíthető kedvezményt, amelyet az orvos ezen a papíron leigazolt.
2017. febr. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!