Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes munka utáni adózás?

Internetes munka utáni adózás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ebben a kategóriában több ilyen kérdés is fel lett téve, de sajnos nem tudtam olyan információt szerezni ami nekem hasznos lenne.

A szituációm az, hogy internetes külföldi weboldalon dolgozom, különböző megbízóknak, akik X összegeket fizetnek. Na most ebből az X összegből alapvetően lejön 20% adó az oldalnak, ami állítólagosan magába foglal többféle adót is, és még külön kb 3-4% lejön egy általános európai adóként, ami ezután annak az országnak megy, ahol a dolgozó él, az én esetemben ugye Magyarországnak. Tehát technikailag én adózok abból amit megkeresek, de nem tudom, hogy ezt a magyar állam úgymond elismeri-e. Beszéltem már könyvelővel, aki azt mondta, hogy nem kell adózni emiatt, és nem is büntethetnek meg se semmi, ettől függetlenül nem feltétlen bízok az itthoni rendszerben.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha én úgy döntök hogy a pénzt, amit onnan kapok mondjuk egy osztrák bankszámlára kérem, ami az én nevemen van és ha mégis adóznom kéne, akkor külföldi bankszámlára érkezett pénz miatt nem nagyon tudnának velem kikezdeni, nem? Vagyis ez lenne az én elképzelésem/megoldásom.

Lehet, hogy marha nagy hülyeségeket írtam most itt, szóval ha valaki ezt jobban tudja kérem javítson ki, mert még én is kezdő vagyok ebben. Ha lehetséges a lenéző hangnemet meg ilyeneket kerüljük, mert sok előző ilyen kérdésnél láttam ilyet és nem akarok én itt okoskodni, mert gondolom azért többen vagytok ilyen helyzetben vagy csináltatok már hasonlót és utánajártatok. Azt amúgy még megjegyezném, hogy azt értem hogy elméletileg minden ilyenért adózni kéne(olvastam a többinél), csak ugye az oldal ahol dolgozok alapból megadóztat kétféleképpen is, a többi kérdező ilyenről meg nem írt.

Köszi a segítséget előre is!



2017. márc. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy alkalmazottja a cégeknek, ahol dolgozol, akkor a jövedelmedből bizony adóznod kellene, sőt nem is dolgozhatnál nekik, amíg mint egyéni vállalkozó vagy magánszemély adószámot nem szereztél.

Ennek az adószámnak a birtokában kellene nekik számláznod a jutalékról, ami számodra kifizetésre kerül és a jövedelmet az adózási formádnak megfelelően leadózni.


" a pénzt, amit onnan kapok mondjuk egy osztrák bankszámlára kérem, ami az én nevemen van és ha mégis adóznom kéne, akkor külföldi bankszámlára érkezett pénz miatt nem nagyon tudnának velem kikezdeni, nem?"


Ez már abszolút nem igaz, a CRS (automatikus adatszolgáltatás) keretében minden magyarországi lakcímű személyről a külföldi bankok a magyar adóhatóságnak adatot szolgáltatnak és nagyon kevés ország maradt a világon, amelyik ebben nem vesz részt.

Hogy aztán a rövidesen beérkező rengeteg adattal mit kezdenek és kit kezdenek majd vegzálni, az nyitott kérdés, mindenesetre egy végrehajtás EU-s bankszámláról adott esetben nem ütközne különösebb nehézségbe.

2017. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az internetes weboldal lehetővé teszi saját adószám használatát és azáltal a saját ország szerinti adózást is, tehát gondolom akkor ez azt jelenti, hogy akkor annyival le lenne tudva a magyar adózás. Persze az alapvető adó amit most fizetek jóval kedvezőbb, de hosszútávon akkor lehet, hogy mégis a magyar adószámos opciót kéne választanom?

Hát akkor a külföldi bankszámlás ötletet elvetem, köszi erről is az infót.

2017. márc. 6. 00:15
 3/6 anonim ***** válasza:

"az alapvető adó amit most fizetek jóval kedvezőbb"


Persze, hogy kedvezőbb, hiszen nem fizetsz adót. :)

Elég ködös, hogy mik azok a dolgok, amiket a leírásod szerint vonnak tőled. Anélkül, hogy láttam volna az elszámolást, amit bizonyosan kapsz a cégtől csak tippelni tudok, hogy talán Áfáról, vagy nemzetközi egyezmények alapján fizetendő díjakról lehet szó, amiket a cég a saját forgalma után fizet.

Bizonyosan van szerződésed is, vagy elfogadtál általános üzleti feltételeket, amikor az oldalon regisztráltál és abban valahol ott lesz, hogy a keletkezett jövedelmed leadózásáért magad vagy felelős abban az országban, ahol élsz. Ez pillanatnyilag nem történik meg, fekete munkát végzel, adószám és engedélyek nélkül teszel szert önálló tevékenységből származó bevételre.

Ha jelentős bevételed van ebből a munkából, netán más jövedelmed nincs is, hosszú távon mindenképpen el kellene gondolkodnod rajta, hogy hivatalossá tedd a dolgot.

2017. márc. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozóról több helyen is olvastam például. Olyan lehetőségről is, hogy havi 25 ezret fizetni? Esetleg azt tudod, hogy ez az összes mennyiben függhet a bevételtől?

Illetve ha tényleg a magyar adózásra váltok át akkor valószínűleg mennyit vonnak le? Amit a magyar bérekből is? (kb 40%-okat?)

Köszi az eddigi válaszaidat amúgy, sokat segítettél már így is, és ha esetleg olyan dolgokat kérdeznék, amire nem tudsz/akarsz válaszolni akkor ne tedd.

2017. márc. 6. 01:34
 5/6 anonim ***** válasza:

A KATA adózásra gondolsz szerintem. A havi 25000 Ft akkor működik, ha van mellette legalább heti 36 órás munkaviszonyod, egyéb esetekben 50000 Ft-ot kell fizetned, vagy emelt nyugdíjalaphoz fizethetsz 75000 Ft-ot havonta.

Ennek az adózási formának a bevételi határát épp az idén emelték évi 6 millió forintról 12 millió forintra.

Ha ezt választod, ezen felül már nem vonnak le semmit, csak iparűzési adót és kamarai hozzájárulást kell fizetned évente. Itt találsz bővebb leírást:


[link]


Ez az adózási forma leginkább akkor ajánlott, ha a vállalkozásoddal kapcsolatban kevés költséget tudsz elszámolni. Beszélj egy könyvelővel, hogy a te esetedben jó megoldás lenne-e.

2017. márc. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!


Először is: minek okoskodsz itt, ha nem értesz hozzá, se füle se farka a kérdésednek. :) No ez volt a bemelegítés a lenéző hangnem kerülésével.


Viccet férletéve. Nem egyszerű az eseted. Kéne látni az igazolásaidat stb.


Addig is egy kis olvasnivaló:

Írtunk egy cikket, de csak privátban küldjük át, hogy elkerüljük a nyilvános önfényezést.

2017. márc. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!