Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bérleti szerődéssel vittem be...

Bérleti szerődéssel vittem be a kft-ba saját autómat. Fizetek utána cégautó adót. A kérdésem: kell-e vezetnem útnyilvántartást? Hálás lennék valami jogszabályi linkért is.

Figyelt kérdés
(az iparűzési adó ellenőrzők szerint IGEN, a könyvelőm szerint több forrásból NEM. Melyik az igaz? )

2017. márc. 17. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a kft. az ü.a. tankolás költségét áfás-számlák alapján számolja-e el, vagy csak valami havi átalányt rak be ezen a címen.

Ha tankolási számlákkal, akkor bizony kell az útnyilvántartás (menetlevél), mert azzal lehet bizonyítani, hogy "maszek út" üzemanyag költsége nem szerepel benne.

Másrészt, amennyiben a bérleti szerződésben van valami kitétel, hogy havi x km használatra szól a bérleti szerződés, és a hónap többi napjain a kft nem használhatja...akkor már a feltett kérdésre azt válaszolnám, hogy nem feltétlenül szükséges az útnyilvántartás...

2017. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ElvisMatthewUrban válasza:
Nekem a könyvelős segített ebben a kérdésben. Ajánlom őket. [link]
2017. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindkettejüknek!
2017. márc. 18. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!