Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg tartozok az államnak?

Palilaci kérdése:

Tényleg tartozok az államnak?

Figyelt kérdés
2014 agusztusában 16 évesen örököltem egy ingatlant melynek elvileg nem lett kifizitve az illetéke és az azóta is kamatozik. Elvileg. Mivel én erről semmilyen papírt nem kaptam azóta mióta megvolt a hagyatéki tárgyalás. Ha lenne is ilyen hátralékom, azt hol tudom "lekérdezni" vagy megérdeklődni? Milyen hivatalban intézhetem ezt ha mégis ki kell fizetni? Mivel ha jól tudom akkor kiskorú voltam ezért nem kell kifizetnem ha egyáltalán ki kellene. Ne azt kérdezzétek honnan szedtem, hogy nincs kifizetve, hanem a kérdésre válaszóljatok. Köszönöm.

2017. márc. 20. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
NAV
2017. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kitől örökölted? Mert ha egyenesági rokontól, akkor nincs illeték.


Mondjuk első körben annál érdeklődjél, aki 2014-ben a gondviselőd volt, és az ügyeidet intézte.

2017. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyenesági rokontól örököltél, akkor nincs illetékfizetési kötelezettséged. Ez életkortól független.


Ha nem egyenesági rokontól örököltél, akkor az illeték kiszabásra kerül ugyan, de az esedékessége az a nap, amikor a 18. életévedet betöltöd. Addig és onnantól kezdve két évig nem kamatozik.


"A kiskorú örökös az öröklési illetéket a nagykorúvá válásától számított két évig késedelmipótlék-mentesen fizetheti meg. E fizetési határidő lejárta előtt a tartozás annyiszor 10%, de legfeljebb 70% kedvezménnyel fizethető meg, ahány megkezdett naptári évvel korábban teljesítik azt."

2017. márc. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"erről semmilyen papírt nem kaptam azóta mióta megvolt a hagyatéki tárgyalás."


Én a helyedben - a dolgok tisztázása végett először bemennék az illetékes földhivatalba, ott utána járnék a tulajdoni lapot lekérdezve, hogy valóban az én nevemen van-e az adott ingatlan ( előfordulhat, hogy akár nincs is átírva a tulajdon), s előfordulhat, hogy akár már itt megmondják: kellett-e fizetned vagy sem?

Majd utána elmennék a NAV-hoz és megkérdezném: van-e bármiféle tartozásom. Így lehetne tökéletesen tisztába tenni az ügyet... szerintem... :-)

2017. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Édesapámtól örököltem. A gond az, hogy tavaly elhunyt édesanyám is, aki ezt intézte. Kikértem a tulajdonlapot és ahhoz sincs semmilyen terhelés. Mert elvileg azért lenne rajta illeték mert apa elment kezesnek egy autólizingbe de mikor meghalt, akkor aki vette az autot az mondta, hogy elvileg nekem x összeget ki kell fizetnem mint hagyatéki illeték mivel nem mondtam le a házról így a hitel is elvileg az én nyakamba szállt, de mivel ebből engem kiírtak, nem kellene hogy engem elővegyenek e miatt.

Értem, tehát a NAVnál kell ezt megérdeklődni?

2017. márc. 21. 08:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Azon sincs*
2017. márc. 21. 08:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha apádtól örököltél, örökösödési illeték nem terhel. Ha apadnak volt tartozása, az rádszállt, ha nem utasítottad vissza az örökséget, de csak az örökség erejéig.
2017. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

"Ha apadnak volt tartozása,"

Nem az apjának volt tartozása, hanem kezes volt, s valószínűleg keresett a lízingelő másik kezest.


"aki vette az autot az mondta, hogy elvileg nekem x összeget ki kell fizetnem mint hagyatéki illeték mivel nem mondtam le a házról így a hitel is elvileg az én nyakamba szállt, de mivel ebből engem kiírtak, nem kellene hogy engem elővegyenek e miatt."


Kérdező, igen, akkor a területileg illetékes NAV-hoz menj be és ott érdeklődd meg, van-e bármiféle tartozásod? Nehogy egyszer csak jöjjenek a végrehajtók és viszik a fejed felől a házat... (bocs, nem ijesztgetni akarlak, csak ha tényleg van rajta tartozás, akkor megtehetik.)

2017. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tartoaso
2017. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ehhez milyen papírokat vigyek? Mi(ke)t kérdezzek konkrétan a NAVnál?
2017. márc. 21. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!