Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV szerint 5. 000 Ft...

A NAV szerint 5. 000 Ft befizetendő adó elmaradásom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig mindig én készítettem az adóbevallásom, nem is volt gond. Idén ugye a NAV készíti, erre az általuk készítettnél azt írja ki nekem, hogy "Személyi jövedelemadó (befizetendő) 5 000 Ft". Holott semmi más nem változott az előző évhez képest. Most akkor töröljem és csináljam meg én magam és jöjjek rá, hol rontották el?
2017. márc. 23. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

"Most akkor töröljem és csináljam meg én magam és jöjjek rá, hol rontották el?"

Igen. Semmi nem garantálja, hogy az jó is, muszáj ellenőrizni.

2017. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két út van, vagy a terveztet javítod vagy csinálsz egy 53-as bevallást, én ez utóbbit javaslom, az felülírja a tervezetet
2017. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazott vagy vagy vállalkozó?

Ha vállalkozó, akkor nem lehet, hogy idén elfelejtetted fizetni a kamarai regisztrációt? Ugyanis az pont 5 ezer ft és adó módjára behajtható.

2017. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az lehet, de mi köze ennek az SZJA bevalláshoz?


Semmi. A kamarai tagdíj adók módjára behajtandó köztartozás, és nem látod az adófolyószámládon, mivel ahhoz semmi köze.


Egy SZJA visszaigénylés esetén lehetséges az, hogy abból visszatartják a kamarai tagdíj tartozást, de bevallást (befizetendő összeg) nem érint ez a dolog.

2017. márc. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sima alkalmazott vagyok, 3 éve ugyanannál a cégnél, semmi se változott.
2017. márc. 25. 08:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor vagy rossza a NAV által készített tervezet, vagy rossz valamelyik bevallás, amit a cég adott le, és abból dolgozik a NAV, vagy valamiért kevesebb adóelőleget vont le év közben a cég tőled, és most jött elő a különbözet befizetendőként.


"csináljam meg én magam és jöjjek rá, hol rontották el?" Hát nagyon más választásod nincs... :)

2017. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es, valószínűleg igazad van - azt nem tudtam, hogy nem jelentkezik az adófolyószámlán tartozásként. (3-as vagyok)
2017. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!