Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell Kínából berendelt...

Hogyan kell Kínából berendelt készlet után vámot és áfát fizetni?

Figyelt kérdés

valamint mekkora a mértéke a vámnak?

Szeretném a webshopom készletét ellátni kínából rendelt termékekkel mivel rendkívül olcsón beszerezhetőek viszont a vám és áfa fizetéssel a termékek után nem vagyok tisztában



2017. márc. 26. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én magánszemélyként kinábol 1 terméket 254 usd ert vasaroltam. 16.000ft vámot és 27% áfát fizedtettek ki. Cégként a termékeket engedélyeztetni is kell garanciát vállalni...
2017. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vállalkozóként árult termékekről beszerzési számlával kell rendelkezni +igazolni az áru eredetét, a kínaiaktól viszont aligha lesz számla... Így enyhén szólva is "aggályos" lesz a termék árusítása.
2017. márc. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és most látom, hogy hajnalok hajnalán elfelejtettem a lényeget írni - ezt egy weboldalról másolom be:


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet


!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "


Amikor Magyarországra érkezik a csomag, akkor a Posta és a Vámhivatal közös vizsgálatot végez, s ők fogják meghatározni a fizetendő Vám+ ÁFA összegét is.

2017. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!