Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából szeretnék a webshopomb...

Kínából szeretnék a webshopomba készletet vásárolni. Milyen fizetési kötelezettségeim vannak a vámmal áfával kapocslatban?

Figyelt kérdés

6 terméktípus van: karkötők,nyakláncok,táskák,napszemüvegek,pénztárcák,baseball sapkák, azaz női kiegészítőkről van szó.

Hogyan kell a vámot és áfát befizetni milyen járulékos költségek vannak(pl.: kezelési költség stb.) 500 dollár/ rendeléssel számolva

((Ha valaki hasonló kínai import termékekkel foglalkozik és van tapasztalata kérem írjon pm-et))



2017. ápr. 2. 10:23
 1/4 lcps ***** válasza:

magánszemélyként vagy cégszerűen akarod csinálni?

A fuvarozó cég megcsinálja a vámkezelést a megbízásodra ennek költsége 6-10ezer forint a vám 2,5% és az ÁFa a teljes kifizetett összegre (fuvarköltséggel együtt)27% (vagy amelyik áfakörbe esik)

2017. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Cégként természetesen
2017. ápr. 2. 10:38
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Cégként (vállalkozóként) nem dixen 2.5% a vám, hanem vámtarifaszám és származási ország alapján akár 0% is lehet, én eddig max 12%-ot láttam. Az ÁFÁ-t szintén be kell fizetned, de ezt majd vissza tudod igényelni (azaz csökkenteni tudod a befizetésedet). Lesz a vámkezelésnek díja, párezer forint, többek közt szállító cégtől, tételszámtól, ÁFA megfizetésének módjától függ.

Én mondjuk nem eladásra importálok, hanem feldolgozásra (és egész más termékcsoport), így azt nem tudom, hogy az eladáshoz milyen egyéb engedély szükséges (pl CE tanúsítás, forgalombahozatali engedély, stb). Nekünk az előállított terméknek elég sok szabálynak meg kell felelni, valamint garanciavállalás is kötelező.

2017. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
dixen -> fixen
2017. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!