Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A megbízásos szerződés miért...

A megbízásos szerződés miért nem kerül vajon be a "rózsaszín könyvbe" amikor ugyanúgy fizetünk adót?

Figyelt kérdés
Én előre láthatólag több hónapig két helyen is így fogok lenni folyamatosan. Elég szépen adózok így majd... Ez miért nem számít "állományi idő-nek"? Nekem ezt a munkaügyis nő mondta. Ha meghaladja a 120 napot törölnek is onnan, de nem számít bele a tb-be. persze jár az egészségügyi ellátás, csak a nyugdíj idejébe nem fog beleszámítódni. Mi a pi csának nem? Szerintetek?
2017. ápr. 14. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A megbízás akkor kerül be, ha biztosítottá válsz. Ha nem válsz azzá, és járulékfizetés nem történik, csak szja, akkor nem kerül be. A kiskönyv a biztosítási jogviszonyok rögzítésére való, semmi köze az adófizetéshez és a nyugdíjhoz.
2017. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A megbízási szerződés nem számít munkaviszonynak - ezt sajnos sokan nem tudják.

Pl. ha megszűnik, nem kapsz utána álláskeresési támogatást sem, sajnos nem jogosít rá.

2017. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A megbízás azért nem számít munkaviszonynak, mert a kettő teljesen mást jelent.

Álláskeresésit azért nem kap, mert nem vonnak belőle munkaerőpiaci járulékot...

Ettől még jogosíthat eü pénzbeli ellátásra és nyugdíjra, ha az összege eléri havonta a minimálbér 30%-át, illetve egy napra annak harmincadrészét. Ebben z esetben az szja mellett egbizt járulékot és nyugdíjjárulékot is vonnak, ez az, amit be kell írni a kiskönyvbe...

2017. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor a lényeg, hogy valami olyan nincs a levonandó adóknál ami rendes jogviszony esetén van... hm hát marha jó... hát persze, hogy nem járna mondjuk a 90 napos járadék amikor azt a rózsaszínbe beírt napok után számolnak ki. Mi egy nagy marhaság... De ha egyenlőre ez járja, mert válalkozóként is lehetne, csak az havi fix 50 ezer és ha nincs annyi csoportja az embernek oktatóként akkor is fizetnie kell, az meg úgy necces. ezért lenne jobb idővel még ha nem is keres annyit az ember egy állandóra bejelentett állás..ezek a megbízási meg havi meg napi szerződések fabatkát sem érnek...
2017. ápr. 15. 08:22
 5/19 anonim ***** válasza:
Áruljátok már el, a 2-es válasz melyik mondata nem igaz abból a 2-ből? Miért lett lehúzva?
2017. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A megbízási szerződés nem számít munkaviszonynak


Mondjuk ez... mi az, hogy nem számít? Munkaviszonynak a munkaviszony számít. Kb olyan, mintha azt írtad volna, a körte nem számít almának.

2017. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, mennyi időre és mennyi pénzt fogsz kapni? MErt ez az alapkérdés.
2017. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A munkaviszonynak úgy mondta konkrétan a munkaügyis nő hogy nem számít szolgálati időnek. Ha a nyugdíjat nézzük az számít majd beleszámításnak ami a rózsaszínbe is belekerül időtartam. Tehát amit belevezetnek a tb-s rózsaszín könyvbe. Okés, keresel lóvét, de valahol ez ott van a teljes bejelntett és a fekete meló között olyan téren értve, hogy nem gyűlik összefele az éved. Amúgy most minimum az egyik helyen december végéig leszek így ha minden jól megy és ez október végétől van. szal az majd tíz hónap ami mégsem két hetecske.... most, hogy mennyit keresek elég szépen, az átlag felett, úgyértve hogy 150 ezer fölött... szóval okés, keresek, de azért jó volna az évek is gyűlnének.... ja, én amúgy full-t adtam mindenkinek, tehát zöld kezet...
2017. ápr. 15. 09:53
 9/19 anonim ***** válasza:

Mondom mennyi időre és mennyi pénzt.

3 hónapra 150, havi 30, havi 150...

HA egy hónapra többet kapsz 38250 ft-nál, akkor biztosítottá válsz, levonnak belőle egbizt és nyugdíjjárulékot is. Hányszor írjam még le, hogy meg is értsd? Ebben az esetben szolgálati időként is figyelembe veszik és mivel járulékfizetés történik, jár utána egbizt pénzbeli ellátása és nyugdíj is.

2017. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
azt a plusz dolgot is ha vonnák nem hiszem olyan nagy baj lenne.. Nem egy olyat halottam, hogy a negyvenvalamennyi événél az a pár hónap hiányzott amit anno nem jelentettek le neki... szóval... hiába van meg éved sok, ha mondjuk két hónap híján és pont akkor hosszabít a kormány, pont amiatt lehet rá kell húzz még két évet. Olyat is hallottam, hogy már pont készült, van még két hónapja, errefel felvitte a korlátot a kormány plusz két évvel. Milyen ez már?
2017. ápr. 15. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!