Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben érdemes...

Ebben az esetben érdemes panaszt tenni vagy egyáltalán mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hónapban kapcsolatba kerültem a Navval.

Maga a történet az elején nem tartalmazott semmi érdekeset. Aztán kiderült, hogy át akarnak vágni, az általuk megküldött határozat nem a megfelelő összeget tartalmazta, hanem kevesebbet. Na persze.

Jócskán túlszámláztak.

Megemlítettem, majd feltettem egy kérdést később, mikor korrigálva lett az összeg. Ott valahogy megint félrevezettek.

Ma meg mikor bementem végre rendezni, az ügyintézők egymást túlszárnyalva, egymásnak ellentmomdva hazudtak folyamatosan a képembe.

Ebben az esetben milyen jogorvoslati lehetőségek vannak?

Nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, de ez már jócskán túlment a pofátlanság határán.


2017. ápr. 25. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Semmit nem fogtam fel ebből a maszlagból amit leírtál.
2017. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fuss neki újra kedves kérdező, és írd le hogy konkrétan mi történt. Így nehéz segíteni hoyg gyakorlatilag nulla információ tartalommal bír a kérdésed.
2017. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
na, te tuti ugyanaz vagy, aki tevkört akar módosítani és majomkodik.
2017. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek, fuss neki még egyszer, jóval konkrétabban.
2017. ápr. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lakásilleték.

Beleszámolták a csokot is.

A teljes összeg után akarták, hogy fizessek. Utána az ügyintéző azt mondta, hogy 15 MUNKAnapom van. Kiderült, hogy sima nap.

Most meg hogy bementem gyorsan személyesen, az egyik rá akart beszélni, hogy írjam rá a kérelemre, hogy fellebbezési jogomról lemondok.

Nyilván ilyet nem akartam, kértem másik ügyintézőt, új sorszámot.

Ott már teljesen mást mondott az ügyintéző.

Most úgy néz ki, hogy egy összegben ki kell fizetnem az egészet.

A lényeg, hogy folyamatosan át akartak verni.

Először az összeget, utána hülyét csináltak belőlem a napok számával, mert tudni kell, hogy kifutottam belőle 2 nappal, egyébként még a héten jó lett volna a Húsvét meg a hétvégék miatt.

Ilyen esetben mit lehet tenni?

2017. ápr. 26. 08:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy mi van LEÍRVA, a szerződésben amit szabad akaratodból ALÁÍRTÁL. Elolvastad már?
2017. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Milyen szerződésben?

Engem az érdekel, hogy hol lehet panaszt tenni vagy bármit, amiért így átejtettek többszörösen?

Van hangfelvétel is, a régi hibás határozat is meg van.

2017. ápr. 26. 09:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Húha, ez az ifjonti hév... Mielőtt bármi döntést meghoznál a pereskedésről, vagy akármiről, azért aludj rá párat. Nagyon indulatból akarsz cselekedni.


Milyen jogorvoslatot szeretnél a pofátlanság határának átlépése vétség elkövetése miatt?

2017. ápr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Lakásilleték.

Beleszámolták a csokot is. "


Magyarázd már el légyszíves normálisan, hogy mi van!


CSOK-ot miképp számolták bele? Hoztak egy illeték-fizetési határozatot, melyet nem jó összeg figyelembevételével határoztak meg? Aztán módosították azt?


Közben írod, hogy úgy néz ki, mégis ki kell fizetned az egész összeget.


Nem látom át a történetet.


Ha megváltoztatták a határozatot - mert vagy rájöttek, hogy hibát követtek el, vagy a Te jelzésedre néztek utána és úgy javították, akkor most mi ellen akarsz panaszt tenni?


Ha nagyon rosszat akarsz valamelyik ügyintézőnek, akkor írd meg a történetedet a felettesének (név szerint megnevezve azt a galád személyt), és majd intézkednek.

2017. ápr. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

1.Elárulnád hogy lehet másképp értelmezni?

Csok után nem kell adózni, ők mégis beleszámolták(sajnos ennél egyszerűbben nem lehet).

2.Nem az volt a kérdés, hogy mi történt, hanem hogy hol lehet panaszt tenni? Miért érzem azt, hogy mindenáron megakarjátok magyarázni?

3.Ha szerintetek ilyen piti ügy, akkor tudok adni bankszámlaszámot, aztán össze lehet dobni a különbséget.

Főleg, hogy nem is ezzel volt a bajom, hanem hogy utána még direkt félretájékoztat.

4.Nem csak bűncselekmények vannak, normális helyen ilyenkor előveszik a dolgozót, aztán számonkérik.

Abba meg már bele se megyek, hogy vajon másokat hogy vernek át, mert tisztán látszik, hogy ez nem egy hiba volt, hanem szándékosan történt.

Valszeg ez bevett gyakorlat.

2017. ápr. 27. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!