Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Terhes, munkanélküli nő...

Terhes, munkanélküli nő vagyok, van közel 100. 000 Ft visszaigényelheto adóm, az adobevallási tervezet szerint. Viszont tartósan beteg vagyok, halláskárosult! Kell e valamilyen orvosi igazolás, hogy vissza tudjam igényelni?

Figyelt kérdés
Adóbevallás, adó visszaigénylés
2017. ápr. 28. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

Kemény vagy kisanyám, hogy ennyi ésszel, ilyen adottságokkal s munka nélkül be mersz vállalni Egy gyereket.


Baromi jó élete lesz...

2017. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Csak azt mondd meg, hogyan függ össze a halláskárosodás az adó visszaigényléssel? Az orvosi igazolás., pedig hogyan jött ide?
2017. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

1-es és 2-esnek, aki ugyanaz:

- ha már segíteni nem tudsz, akkor legalább ne rúgj bele abba, aki nem tehet arról, hogy valamilyen fogyatékossággal született - vagy később lett olyan...

Csak hogy tudd: bármikor Te is kerülhetsz hasonló helyzetbe.


És hogy egy kicsit tájékoztassalak, mert még igazad sincs:

tartós betegség után lehet visszaigényelni adókedvezményt, de ehhez szakorvos igazolása szükséges:


[link]


Kérdező, Neked meg talán ez az oldal segítség :

[link]

2017. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, a terhességre tekintettel érvényesítettek Neked családi kedvezményt, emiatt lett 100 ezer forint visszaigényelhető SZJA-d.


Ezen felül van még módod személyi kedvezményt érvényesíteni, ha rendelkezel szakorvos által kiállított igazolással, és az azon feltüntetett betegséged, fogyatékosságod szerepel abban a kormányrendeletes listában, amely alapján adóval kapcsolatosan kedvezményben részesülhetsz.


Az orvosi igazolásokat Neked kell megőrizned, és egy adóhatósági ellenőrzés alkalmával igazolnod, hogy jogosan érvényesítettél adóval kapcsolatos kedvezményt.


Visszaigényelni úgy tudod, ha az adóbevallási tervezetet online felületen módosítod, vagy egy másik (új) bevallást nyújtasz be május 22-ig, mert az felülírja a NAV-os tervezetet.

2017. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az első és második kommentre nem is tudom érdemes -e válaszolni!

Talán csak annyit hogy ezzel saját magadat minősítetted!

A harmadik kommentelőnek:

Ma voltam bent a Navnál,hála égnek elfogadták a 2013-as igazolást arról,hogy tartósan beteg vagyok! :) kaptam adócsomagot, amit ki kell állítani,és rövid időn belül küldik a pénzt!

Igaz a 99.063 Ft-ot nem kapom meg,"csak" 66000 Ft-ot igényelhetek vissza! De én annak is örülök! :)

Félreértés ne essék, a párom nagyon jól keres, de én úgy gondolom hogy ami jár, az jár!

Az utolsó kommentelőnek is köszönöm a válaszát! :)

További szép estét kívánok! :)

2017. ápr. 28. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült elintézni - köszi a tudósítást :-) (3-as vagyok)
2017. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!