Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha eladok bitcoin-t többször annyiért, mint amennyiért pár éve vettem, akkor kell utána adózni? Mennyit és milyen címen?

2017. máj. 5. 13:53  Privát üzenet  

A válaszok
Bitcoin még szürkezónában van, nincsenek rá adótörvények.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. máj. 6. 07:33 Privát üzenet

forditsuk meg a kérdést. ha az adóhatóság ellenörzi mit költöttél, mindenről tudsz felmutatni adózott jövedelmet amiből kifizetted?

eleve csak arra vonatkozik ez ami követhető, autó, ház, minden bankkártya mozgás. ha többet költöttél mint amennyit kerestél, megkérdezik miből?

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. máj. 11. 00:46 Privát üzenet
Add el kp-ra. Azt leshetik.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. máj. 11. 06:28 Privát üzenet
Lakatos István nevű felhasználó válasza:

Bitcoinban kell adózni:

1DG1o5y5nFCVPRrKZns9MNyo9C7cMJFibD

(3,5%)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. máj. 12. 08:44 Privát üzenet
Lakatos István nevű felhasználó válasza:

:-)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. máj. 12. 08:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kriptovaluta (bitcoin, stb. ) tőzsdén kerestem több milliós profitot. Hogyan tudom leadózni?
Ha vettem bitcoint és felment az ára, akkor kell adót fizetni, vagy csak abban az évben amikor hazautalom a hasznot, vagy egy határig akkor sem?
KSH létszámba hány fővel számítjuk az alábbiakat? Olvastam a KSH sok oldalas útmutatóját többször is oda-vissza, de nem lettem okosabb! Példákat sem találok az interneten. Miklós
Bitcoin utan (mikent) kell adozni?
A Bitcoin adóköteles?
Bitcoin adó mentesen külföldről?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!