Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás hogy...

Egyéni vállalkozás hogy működik? Vagyonőrként lennék egyéni vállalkozó egy cégnél, kb nettó 110. 000Ft lenne a nettóm. Ebből kell még magam után fizetni mindent? Mennyi marad akkor nekem?

Figyelt kérdés

2017. máj. 21. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Főállású vállalkozóként a "legkedvezőbb" adózási forma a KATA-s adózás, ami havi 50 ezer ft.

Egyébként van még egy szabály: egy helyről kapott évi egymillió felett (havi nettó 110 ezerrel ezt pont át is lépnéd) jelenteni kell a bevételt a NAV felé, rejtett foglalkoztatás miatt.

Szóval nyugodtan mondd meg a cégnek, hogy vagy jelentsenek be vagy adjanak tisztességes nettó fizetés, amiből tudsz adózni.

2017. máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem akkor magyarul ebből a nettó 110 ezerből kellene azt az 50 ezret befizetnem?És akkor maradna 60 ezer nekem?
2017. máj. 21. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán annyi éppen . Ezek senkiháziak , az is lehet ezek törvénytelen fővállalkozók és ezt nem tehetik meg hivatalosan .
2017. máj. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nettó 110 ezer? Milyen nettóról beszélünk, ha nem is munkabért kapnál?
2017. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így adták elő neki a munkaügyön, hogy nettó kézhez kapja :-)

Csak míg más a nettóját elköltheti, ő még maga után fizeti az adót. De úgy tájékoztatták, hogy neki ez a nettója :-)

2017. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!