Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adót a 1717-es nyomtatványo...

Az adót a 1717-es nyomtatványon május 22-e után is vissza lehet igényelni?

Figyelt kérdés
ügyfélkapunk keresztül intéztem az adóbevallásomat, de utólag már nem tudtam a visszaigénylést intézni. Ezt bármikor meg tudom tenni vagy csak május 22-éig?
2017. máj. 21. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármikor, csak újra ki kell töltened az adóbevallást is, beikszelve, hogy önellenőrzés. 5 évre visszamenőleg tudod beadni, ennyi, amire figyelj. Tavaly én is kb május 25én tudtam meg, hogy jogosult vagyok adókedvezményre - az adóbevallásomat addigra már rég leadtam, így május végén önellenőrzéssel visszaigényeltem. Gond nélkül egy hónappal később megkaptam a pénzt.
2017. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első úgy érti, hogy önellenőrzés esetén kell "újból" bevallást beadni. Ha visszaigénylésed volt, de valamiért nem nyilatkoztál róla, hogy kéred, ezt az adó elévülésének idejéig bármikor megteheted utólag is a 17-es nyomtatványon.
2017. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2017. máj. 21. 19:35
 4/4 anonim válasza:
Én is köszönöm az infot, nekem is segített! :) Viszont lenne még egy kérdésem.. Azt tudni, hogy a nyomtatvány benyújtása után mennyi idővel utal a NAV?
2017. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!