Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt havi, vagy éves szinten kell számolni?

Figyelt kérdés
Például, ha év közben változott a jövedelmem, és átléptem azt a határt, amikor már kell SZJA-t fizetnem, akkor ez csökkenthető-e a korábbi időszak fel nem használt adókedvezményével?

2017. máj. 21. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egész évben jogosult voltál, akkor igen. Én fogyatékos adókedvezményt kapok, és az első munkahelyemen egy szeptemberben kezdtem. Mivel a 4 hónap alatt több adóelőleget vontak le, mint az éves kedvezmény, így a teljes összeget visszaigényelhettem, mivel egész évben jogosult voltam rá.
2017. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy érted, hogy átléptél egy határt, amikor már kell szja-t fizetned? Azt a fizu összegétől függetlenül vonják. Vagy gyes/ilyesmire gondolsz?
2017. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké, első, csak a kérdéshez ennek semmi köze...


Kérdező, év közben havi szinten kell nézni, mert havonta veheted igénybe. HA egyik hónapban kevesebb a jövedelmed, ezt majd az éves bevallásban lehet korrigálni, év közben nem.

2017. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Kevesebb jövedelemmel annyi volt a családi adókedvezmény, hogy nem tudtam teljes mértékben kihasználni (vagyis 0 SZJA-t fizettem és volt még X Ft/hó ki nem használt családi adókedvezményem). Munkahely váltás, plusz magasabb fizetés után viszont már több az SZJA-m mint a kedvezmény. A kérdésem arra irányult, hogy azt az X Ft/hó korábbi ki nem használt kedvezményt tudom e érvényesíteni a későbbi magasabb jövedelmem után fizetendő SZJA-ból.


#3 Az is teljesen jó nekem, hogy a következő éves bevallás korrekciója után fogom megkapni.

2017. máj. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!