Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbüntetnek, ha nem jeleztem...

Megbüntetnek, ha nem jeleztem a NAV felé, hogy megszűnt a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Jól kitoltak velem :(

Még decemberben jelentkeztem egy állásra, fel is vettek, pénteken megírtuk a szerződést, következő heti munkakezdéssel... viszont még aznap kiderült, hogy mégsem tudom elvállalni a munkát.

Telefonon lerendeztük a dolgot a HR-es csajjal, nem kellett aláírnom a kilépős papírokat sem, annyiban is maradtunk.

Most néztem fel ügyfélkapura, és valaki valamit brutálisan eltolt, hétfőn mégis bejelentettek, majd csak szerdán törölték. Nekem egy szót se szóltak róla.

Letelefonáltam anyósékhoz, most voltak szívesek közölni, hogy hát igen, jött valami levelem a NAV-tól, de elkeverték :D


A TB-t nyilván végig utaltam, ráadásul többet is, egy 10-est minden hónapban, hogy egy pár évvel ezelőtti elmaradásomat behozzam valahogy... szóval azt látják, hogy a hajlandóságom a fizetésre megvolt, csak arról nem volt fogalmam, hogy nem vagyok bejelentkezve a rendszerbe.

Szomorú, épp most nullázódott a számlám, gondolom most megint visszamegyünk -50 ezerre :(

Ha most bemegyek, behajtják rajtam ezt a régi adósságot? Nem tudom egyben kifizetni, munkanélküli vagyok, támogatások nélkül...


2017. máj. 22. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem toltak el semmit.

Ha hétfőn kezdtél volna, akkor nekik már előre be kellett jelenteni a NAV-nál, tehát nem hétfőn jelentették volna be, hogy te elkezdesz ott dolgozni. Nem lehet aznap vagy visszamenőleg. Ugyanúgy a kijelentésnél is. Ő valószínűleg megtette hétfőn, amit szerdán vettek iktatásba a NAV-nál.

Nem hiszem, hogy meg fognak büntetni. Senki nem követett el csalást.

2017. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem az aggodalmad.

Munkavállalóként nem neked kell jelentened sem a munkaviszony létesítését sem a megszűnését, hanem a munkáltatónak.

TB.-t sem kell fizetned, csak ha vállalkozol, vagy ha fizetés nélküli szabadságra mész.

2017. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapun hol nézted? TAJ-ban, EBEV-ben?

A járulékadat kivonatodban mi van arra a hónapra?

Pontosan mit láttál az ügyfélkapun?

A biztosítási jogviszonyodnál most mit látsz?

Az adófolyószámládon mit látsz az eü.szolg.járuléknál?

2017. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi, nem történt semmi gáz. Ha be is voltál jelentve 2 napra, az max annyit számít, hogy arra a két napra rendezve volt a tb-d, de nemkell semmit jelenened sehova. A NAV valszeg az adóbevallásodat külde ki, nem lehet?
2017. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!