Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan történik az adózás...

Hogyan történik az adózás KATA-s mellékállásban külföldi munkák esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni külföldi, projekt alapú munkák adózásával kapcsolatban.

Bejelentett, teljes munkaidős állásom van Budapesten, mellette KATA-s vállalkozóként (mellékállásban) projektmunkákat végzek Mo-n.

Most jött lehetőség, hogy dolgozhatok küldöldi munkáltatóknak is.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan állítok ki számlát külföldi cégeknek, személyeknek, ha paypalra érkezik az összeg és onnan a Ft-os bankszámlámra, vagy a paypalon keresztül költöm el? Illetve hogyan állítok ki számlát, ha egyenes a számlaszámomra érkezik az összeg.

Ausztrália, USA, UK, Csehország, pl. ezek az országok, akikkel dolgoznék.

A havi 25ezer Ft adózásba tartozom tehát, s érvényes-e erre az AAM; vagy ÁFA hatályán kívül szöveget kell írnom? Ki fizeti itt az ÁFÁ-t?


Nagyon köszönök előre is bármilyen információt!



2017. máj. 22. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
KATA-snak nem kell könyvelő, ugye? Amit kérdezel ez egy komplett adótanácsadás.... Harmadik országos és eus partnerek, te is szeretnél beszerezni ha jól értem, pay pal és miegymás. Ez nem ilyen fekete és fehér hogy egy aam-mel agy áfa hatályán kívüli dumával el van intézve.... Ha alanyi mentes is vagy szolgáltatásnál nem járhatsz el alanyi mentes minőségedben, tehát havi áfa bevallásod tuti lesz. és ez még csak a jéghegy csúcsa
2017. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod! Igen, tudom, hogy ez nem egy egyszerű kérdés, de ahány szakembert kérdeztem eddig, annyiféle választ kaptam. Gondoltam, hátha akad itt olyan valaki, akinek már van ebben tapasztalata. Szerintem ez a kérdés egyáltalán nem tisztázott Mo-n még; de én legálisan szeretnék dolgozni. :)
2017. máj. 23. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én külföldre is dolgozó fordító vagyok, pont így adózom, csak nekem főállásom a vállalkozás. Nem tudom pontosan, nálad milyen projektekről lenne szó, az enyémek után az áfát a megrendelő fizeti be a saját országában, mert exportterméknek minősül a fordításom. Így nem kell áfakörösnek lennem, alanyi mentesként csinálom. Ehhez az kell, hogy a megrendelőim cégek legyenek EU-s adószámmal, nem magánszemélyek. Nem tudom, neked milyen megrendelőd lenne, de a csehek ugye uniósok és egyelőre még a britek is, tehát rendelkezniük kell EU-s adószámmal (VAT number), hogy te itthon alanyi mentes lehess. (A briteknél kis forgalmú cégeknek nem kötelező az EU-s adószám, szóval kérdezz rá, van-e nekik! A cseheket nem tudom, hogy van náluk.) EU-n kívüli cégnél nem kell, ott alapból ők fizetik az áfát.

Ezek csak a saját tapasztalataim, én is azt javasolnám, hogy beszélj egy könyvelővel, mert én nem vagyok szakértő.

2017. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!