Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha kapok valamelyik szülőmtől néhány millió forintot, abból nekem kell-e fizetnem bármilyen adót, illetéket?

Egyik szülőm egészségi állapota romlik, próbálja pénzzé tenni az ingatlanjait, és elosztani a gyerekei közt.

Egyik ismerősöm azt mondta, ha abban az évben költöm el,(?) amikor kaptam, lakóházra pl., nem kell utána adót fizetnem, egyébként igen.

Létezik ilyen? Nem találok semmit ezzel kapcsolatban.

Be szeretném fektetni a kapott pénzt, állampapírba, kötvénybe.

Bele kell-e ilyesmit írnom majd az adóbevallásomba?

Keress kérdéseket hasonló témákban: adó, vagyonszerzés, illeték, örökösödés, adóbevallás

2017. máj. 24. 12:33  Privát üzenet  

A válaszok
Nem, ha a szülőtől kapod, akkor illetékmentes. asszem egyeneesági rokonoknál van így, de a szülőnél teljesen biztosan.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. máj. 24. 13:15 Privát üzenet
Egyenesági rokonnál illetékmentes.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. máj. 24. 19:11 Privát üzenet
Az ismerősöd hülyeséget beszél, ebben az esetben semmit nem kell fizetni és bejelenteni sem kell a NAV-nak.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. máj. 24. 23:05 Privát üzenet

Az egyáltalán nem biztos, hogy nem kell bejelenteni a NAV-nak! Ezt el kéne olvasni a törvényben.

Egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes, de előfordulhat, hogy ennek ellenére bejelentésköteles.

SZJA szempontjából pedig minden ajándékozás mentes.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. máj. 25. 04:42 Privát üzenet

Én ezt a fajta ajándékozást nem találtam azon kivételek között, amit ne kéne bejelenteni...

A NAV honlapjáról is tudsz tájékozódni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. máj. 25. 04:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha az egyik fél a házasságba bevisz pénzt, pl. néhány millió forint megtakarítást, azt hogyan kezelik a későbbiekben?
Hogyan keressek 1-2 hónap alatt néhány millió forintot? (a nullából)
Szerintetek mibe éri meg befektetni ma néhány millió forintot?
Ha van néhány millió forintom akkor azt bankba vagy államkötvénybe rakjam? És ha beraktam a pénzt akkor azt csak egybe lehet kivenni vagy lehet kisebb összegeket is mondjuk havonta?
Hol lehet nagyon gyorsan átmeneti, néhány napos hitelt kapni? 3 millió kellene 6 napra. Természetesen nem puszira kérem, a fedezet pedig már kiadott/átvett számlák, amik közül az...
Mit kezdenétek néhány millió forinttal?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!