Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kapok valamelyik szülőmtől...

Ha kapok valamelyik szülőmtől néhány millió forintot, abból nekem kell-e fizetnem bármilyen adót, illetéket?

Figyelt kérdés

Egyik szülőm egészségi állapota romlik, próbálja pénzzé tenni az ingatlanjait, és elosztani a gyerekei közt.

Egyik ismerősöm azt mondta, ha abban az évben költöm el,(?) amikor kaptam, lakóházra pl., nem kell utána adót fizetnem, egyébként igen.

Létezik ilyen? Nem találok semmit ezzel kapcsolatban.

Be szeretném fektetni a kapott pénzt, állampapírba, kötvénybe.

Bele kell-e ilyesmit írnom majd az adóbevallásomba?



2017. máj. 24. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha a szülőtől kapod, akkor illetékmentes. asszem egyeneesági rokonoknál van így, de a szülőnél teljesen biztosan.
2017. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokonnál illetékmentes.
2017. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd hülyeséget beszél, ebben az esetben semmit nem kell fizetni és bejelenteni sem kell a NAV-nak.
2017. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem biztos, hogy nem kell bejelenteni a NAV-nak! Ezt el kéne olvasni a törvényben.

Egyenesági rokonok között az ajándékozás illetékmentes, de előfordulhat, hogy ennek ellenére bejelentésköteles.


SZJA szempontjából pedig minden ajándékozás mentes.

2017. máj. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt a fajta ajándékozást nem találtam azon kivételek között, amit ne kéne bejelenteni...

A NAV honlapjáról is tudsz tájékozódni.

2017. máj. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!