Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1 alkalmas digitális munka...

1 alkalmas digitális munka 100 ezer Forint bevétele után hogyan adózzak?

Figyelt kérdés

Sose adóztam még, azt se tudom mi fán terem, ezt senki nem mondja nekünk de nem a NAV-tól szeretném megtudni. Szóval mondjuk digitális munkából keresek 100 ezer forintot (mondjuk 2 lemezborítót terveztem egy zenekarnak), de csak ezzel az 1 alkalommal.

Ezután hogyan kell adóznom?



#adózás #adó #e-kereskedelem #digitális munka
2017. júl. 3. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt megbízási szerződésként illene megtenni, te leírhatsz 10% költséget, és a 90.000-nek a 15 illetve 17%-át fizeted adóba és járulékba. Viszont a megbízónak is kell fizetnie 22%-ot járulékra. Ha erre nem hajlandó, akkor szopacs van, neked kell fizetned azt is, de akkor a járulékalap kevesebb.
2017. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És létezik valamiféle diák kedvezmény? Nappali tagozatos középiskolás vagyok, 18 éves
2017. júl. 3. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont a NAV tudja ezt pontosan megmondani. Hidd el, ha érdeklődsz, akkor fogsz kapni tájékoztatást és nem fognak adócsalónak nézni, hisz te pont hogy a szabályokat igyekszel betartani.
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves,

hogy fizették ki a pénzt? MIlyen papírt írtál alá? A legegyszerűbb ha eladsz nekik valamit papíron - régi lemez vagy akármi, hisz az ingó vagyontárgy értékesítése 600 eFt-ig adómentes. Ha meg van róla bizonylat, hogy mit csináltál, akkor 1 alkalom alkalmi munkaként önálló tevékenységből származó jövedelemben elmegy.

Üdv Éva Adótanácsadó

2017. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A pénz még nem került kifizetésre (utalva lenne vagy PayPalra vagy bankszámlára), de nem tudom milyen papírt kéne írni ehhez. Alkalmi munkából származó önálló jövedelemből milyen adókat kell fizetnem?
2017. júl. 5. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérd paypal-re, és ha fizetsz interneten (pl spotify előfizetés, stb), azt paypal-el fizesd ki. Nem legális, de lekövetni se tudják. Szóval ha a fizető nem ragaszkodik a teljesen legális módszerhez, akkor én helyedben biztosan így csinálnám.
2017. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!