Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor kell visszamenőleg...

Ilyenkor kell visszamenőleg TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés

A jogviszonyom változott többször is. Márc. 31.-vel megszűnt a nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom mert levelezős hallgató lettem. Júl. elején nappalis okj-s képzésre iratkoztam be. Úgy tudom, hogy 45 nappal a jogviszony megszűnése után kell bejelentkezni a NAV-nál...Nekem az május 15 volt.de még nem járt le a 45 nap amikor találtam munkát. Úgy tudtam h ők fizetik a TB-t, utólag derült ki h nem fizették mert nem tudták h nem nappalis vagyok hanem levelezős.

Magyarul azt a 2 hónapot mindenképp behajtják rajtam, akkor is ha nem vettem igénybe eügyi szolgáltatást? Mit lehet ilyenkor tenni?



2017. júl. 26. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Stop.

Milyen jogviszonyban volt a munkád, munkaviszonyban?

2017. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"utólag derült ki h nem fizették mert nem tudták h nem nappalis vagyok hanem levelezős"


Nos, ilyen nincs, ez csak valami büdös kamu a munkáltató részéről. Nincs olyan, hogy "fizetik a TB-t", és ezt ráadásul a cég önkényesen dönti el, hanem kötelezően levonandó járulékok vannak, ami a jogviszony jellegétől függ. A jogviszony jellegét viszont neked is muszáj tudnod, hiszen valamiféle papír csak volt köztetek. Szóval tényleg érdekes lenne ezt tudni, mert persze előfordulhat, hogy a cég feketén alkalmazott, aztán most bekamuzták ezt.


Egyébként igen, visszamenőleg is behajtják, ha semmilyen módon nem volt fedezve az az időszak. Akkor is, ha nem veszel igénybe eü. szolgáltatást, hiszen az egész lényeg a biztosítási jelleg, elég érdekes lenne, ha csak az fizetne havi 7000-ret, aki elmegy orvoshoz, aminek a költsége kapásból több, mint 7000 forint.

2017. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fizesd be azt a két hónapot minél hamarabb,hogy ne legyen elmaradás. Ami van hivatalos irat a munkáltatótól azzal menj be a NAV-hoz.Bizom benne segítenek és utólag talán jóváírják ,mivel nem a te hibád.Nekik kellene ellenőrizni ilyen esetben.
2017. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az se biztos, hogy két hónap. HA félévkor volt a váltás a nappali és levelező között, akkor nem március 31+45 nap, hanem a jogviszonyváltás napját kell figyelni.
2017. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!