Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha 149ezret utalok akkor nincs ajándékozási illeték, de ha egy hónapban többször akkor már igen?

Havi/heti limit van?

Köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: ajándékozási illeték, havi limit

2017. aug. 23. 13:39  Privát üzenet  

A válaszok

Az ajándékozás az ajándékozás.

Az utalás meg utalás.

Mi a kérdés?

(amúgy éves összesent kell figyelembe venni)

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. aug. 23. 14:25 Privát üzenet

Az ajándékozásokat ügyletenként számítják. Ezt a szemléletet azonban felülírhatja az ajándékozó szándékának a vizsgálata. Ha gyors egymásutánban utalsz pl. 3-szor 100 000 Ft-ot ugyanannak a személynek, és ezeket a tranzakciókat valamiért megvizsgálják, juthatnak olyan következtetésre, hogy te valójában 300 000 Ft-ot akartál ajándékozni és a megajándékozottnak illetéket kell fizetnie. (Ha nem egyenesági rokonod az illető.)

Konkrétan nincs megadva heti vagy havi limit, több körülmény figyelembevételével az ajándékozó szándékát vizsgálják.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2017. aug. 23. 22:07 Privát üzenet
Limit ugyan nincsen, de hogyha feltűnik nekik a dolog, akkor kötelezhetnek téged az utalási díj kifizetésére. Ezért ha nem ajándék, akkor inkább ne próbáld meg annak beállítani! ;)

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. aug. 23. 23:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az USA-ból rendeltem egy objektívet, amire 222USD kiviteli illetéket tettek. Vámot és ÁFA-t fogok fizetni, ha megérkezik. Az USA kiviteli illetéket vissza tudom-e igényelni? Ha igen hogy?
Kell-e adózni kis értékű ajándék után, ha külföldről kapom?
Eladott lakás ára és a CSOK összege egyaránt levonható a vásárolandó lakás árából hogy kevesebb legyen az illeték?
Meg nem fizetett vagyonszerzési illetéket hogyan hajthat be a NAV?
Ha kapok valamelyik szülőmtől néhány millió forintot, abból nekem kell-e fizetnem bármilyen adót, illetéket?
Ha eladok bitcoin-t többször annyiért, mint amennyiért pár éve vettem, akkor kell utána adózni? Mennyit és milyen címen?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!