Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóznom albérlet...

Rayee kérdése:

Kell e adóznom albérlet utána, ha? többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy kis lakásom,budapesten,kiadtam 70ezer forintért,én elköltöztem sopronba és albérletbe költöztem ami 100 ezer forint.

Mivel az albérletem összege magasabb mint a saját lakásom albérletéből befolyó összeg,így kell adóznom utána?



2017. aug. 27. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Kell.
2017. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Kell.
2017. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Igen, kell. Az hogy te hova ès mennyiert költöztèl, az ez esetben nem relevàns.
2017. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Na, megint megjöttek a hozzáértők.


Kérdező, van rá lehetőség (feltételekkel, pl 90 napot meghaladó bérlés és kiadás, a bérlettel kapcsolatban nem térít neked ktg-t a munkáltató).

Bevallást kell beadnod, bevétel a bérbeadásból származó , kiadás meg a bérletből származó.


NAV oldalén van fent info-füzet, 10 v 11 a záma az bérbeadásnak.

2017. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

na, megkerestem, szja tv, 17§


Lakás bérbeadása esetén a bérbeadó magánszemély a bérbeadásból származó bevételéből levonhatja a más településen általa bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját, feltéve, hogy a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja és a bérbevett lakással összefüggésben a magánszemély más tevékenységéből származó bevételével szemben költséget nem számol el, vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítették meg.

2017. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
na, itt is csak hülye pirospacsiz.
2017. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!