Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kettes típusú cukorbeteg...

Kettes típusú cukorbeteg vagyok – és kényszerből vállalkozó. Úgy tudom a betegségem miatt adókedvezményben részesülhetnék. KATA-s vállalkozóként hogyan tudom igénybe venni ezt? Akár visszamenőlegesen is?

Figyelt kérdés
Külön köszönöm, ha valaki az ide vonatkozó jogszabályt is megírná, mivel a könyvelőmre nem számíthatok. A havi 50 ezer meg elég nagy érvágás, de a munkáltatóm kikötötte, hogy csak így foglalkoztat.

2017. szept. 2. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. A KATAsok nem tudják igénybe venni.
2017. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajna a kata semmiféle kedvezményt nem enged.
2017. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ráadásul a II típ. csak szövődményes esetben jogosít kedvezményre.
2017. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"betegségem miatt adókedvezményben részesülhetnék"


A családi adókedvezmény és a többi féle adókedvezmény csak a személyi jövedelemadóból vehető igénybe - márpedig a KATA adózásnál nincs, tulajdonképpen "átalányadó" van.

Mondanám, hogy ha áttérsz tételes adózásra (bevétel, kiadás/ költségelszámolás), de akkor havi adóbevallás kell és még többet adózni, amiből igénybe veheted - esetleg - a kedvezményt, de összességében nem hiszem, hogy úgy jobban járnál.

Írok egy példát, de csak elnagyolva:

KATA-sként adózol 50 ezer ft-ot, tételes adózásnál adóznál mondjuk 80 ezer ft-ot összesen, abból igénybe vehetnél (nem biztos, csak hasamra ütöttem) mondjuk 10 ezer ft adókedvezményt, de még mindig 70 ezret kellene fizetned, meg minden hónapban adóbevallást csinálni. Szóval nem érné meg...

2017. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez az egy munkáltatód van? Szólj neki, hogy ha ez rejtett munkaviszonynak minősül, akkor meg fogja 'szni a NAV előbb-utóbb...
2017. szept. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Annyira keveset adsz a közösbe, hogy ennél ne akarj már kevesebbet.
2017. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!