Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin áremelkedésből szerzet...

Bitcoin áremelkedésből szerzett nyereség utáni adózás, hogyan?

Figyelt kérdés

Tegyük fel magánszemélyként van 1 millio forintom befektetve valamilyen cryptovalutába, majd 1 év múlva ennek az értéke már 40 milliót ér és azt forintért eladom. Mennyit kell pontosan ezután adóznom?

Olvastam ezt a cikket:

[link]


A 15% os SZJA -t értem, de az egészségügyi hozzájárulás nekem nem tiszta.

Valaki leírná, hogy pontosan mennyi adót kell kifizetnem és ezt, hogyan számolta ki?


Előre is köszönöm!



2017. szept. 6. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
En ezt nem akarom elhinni. Te komolyan adoznal a Bitcoin utan? Azt ugye tudod hogy nagyon sok helyen anonymous modon cashoutolhatsz? Havonta cashoutolok, nevet nem kerdeznek. Pont ez a Bitcoin lenyege. Egyszeruen nem hiszem el hogy penzt tennel a kormany zsebebe meg a Bitcoin utan is. Senkinek semmi koze a Bitcoin szamladhoz. Ez a Bitcoin lenyege, decentralizalt, nincsenek bankok, kormanyok... Fontold meg amit irtam.
2017. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha annyit fog érni a bitcoinom, hogy tudok venni egy házat belőle, akkor nem lesz rá kiváncsi a kormány, hogy miből van?
2017. nov. 17. 19:54
 3/3 anonim válasza:
De akkor igen. szerintem ezzel érdemesebb megkeresni egy adótanácsadót nekem is egy olyan segített
2022. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!