Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az upwork nevű külföldi...

Ha az upwork nevű külföldi szabadbúszó oldalról vállalok el munkákat, akkor hogyan kell adóznom utána itthon?

Figyelt kérdés
Főállásban szeretnék szabadúszó fejlesztő lenni. Ezen az oldalon tudnék könnyen munkához jutni. Hogyan kell adóznom utána? Ha bejelentem magam KATA-ra, és befizetem a havi 50.000-et akkor rendben vagyok? Vagy eleve adózott összeget kapok kézhez. Szükségem van vállalkozás nyitására hozzá? Milyen tipusú számlára érdemes a bevételeimet utaltatni?

2017. szept. 9. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Már biztos megvan a válasz máshonnan, de azért leírom, hátha mások is keresik: az Upwork külföldi, te meg itthon vagy adóköteles (már ha Magyarországon élsz), így a KATA valóban célszerű. Ha alanyi adómentes vagy, akkor mehet lakossági számlára is, ha le tudod írni adóból a költségeidet, akkor ÁFA-körösnek érdemes lenni, ahhoz viszont kell vállalkozói számla.


(Valószínűleg ide fogja kommentelni valaki, hogy jövőre az alanyi menteseknek is kell vállalkozói számla, ez valóban így lett volna a tervek szerint, de nem ment át az a törvénytervezet.)

2017. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!