Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet a visszterhes...

Lex01 kérdése:

Hogyan lehet a visszterhes vagyonátruházási illetékre részletfizetést kérni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
NAV-nál kérvényezed, 30 nap alatt elbírálják.
2017. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az rendben van de hogyan? Menjek be a NAV-hoz? Vagy hívjam fel őket? Első lakást vásárló vagyok elvileg megillet. Előre is köszi a választ.
2017. okt. 3. 00:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó, elmondják a részleteket. De a weboldalukon is fent van.
2017. okt. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem találtam sajnos de holnap felhívom őket, köszönöm!
2017. okt. 3. 00:27
 5/14 anonim ***** válasza:

Kétféle lehetőség van.

Van egy, amit a törvény alapból biztosít. Első lakáshoz jutó, 35 év alatti stb. Ilyenkor vagy már az adásvételi szerződés keretén belül be lehet nyújtani a kérelmet, vagy később is. Ilyenkor nem vizsgálják a vagyoni helyzetedet.

Másik, amikor a törvény nem biztosítja alapból a részletfizetési lehetőséget, de nem tudod egyszerre megfizetni. Ilyenkor vizsgálják a vagyoni helyzetedet, ha 200 ezer feletti a fizetnivalód. Ha alatta van, akkor automatikusan megadják 6 hónapra. Ha felette van, akkor vagyonfeltárást végeznek, és az alapján döntik el, hogy megkapod vagy sem.


Mindegyik esetben kockás papíron is be lehet nyújtani a kérelmet a NAV Fizetési Kedvezmények Osztályának címezve. Ha kevés információt adtál meg a kérelemben, úgyis levelezni fognak Veled, hogy még mit kell benyújtanod hozzájuk.

2017. okt. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mint írtad, első lakás vásárló vagy, tehát valószínűleg az a kategória, amire részletfizetést alapból biztosít a törvény. Az első lakásvásárlás tényét beleírod a kérelembe és erre hivatkozva kéred a részletfizetést. Másolatban mellékelj egy példányt az adásvételi szerződésből is. Tudom, hogy náluk meg kell lennie, de az Illetékosztály és a Fizetési kedvezmények osztálya nem egy, és mire egyik osztály átkéri az anyagot a másik osztálytól, lemegy a nap. Egyszerűbb, ha csatolsz egy másolatot, felgyorsítod vele a folyamatot.
2017. okt. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Ez egy csudi jó válasz volt. Már körmölök is.
2017. okt. 3. 11:37
 8/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is hasonló cipőben járok. Tegnap kaptam meg a NAV-tól a csekket 4%-ról, holott én is első lakásvásárló, és 35 év alatti. Sikerült ez ügyben Neked intézni valamit ? :)

2017. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen gyorsan küldték a csekket? Mondjuk ahhoz az időponthoz képest amikor bejegyeztek téged mint tulajdonost?
2017. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha 15 felett van az összértéke akkor 45 hiába vagy csak társtulajdonos. Elküldtem vissza egy sima papíron, a levélben megjelölt címre, hogy kérem a részletfizetést mivel a 35 év alatti első lakásvásárlót alanyi jogon megilleti.
2017. okt. 13. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!