Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 1717 -es nyomtatvány kitöltése...

P.O.C. kérdése:

1717 -es nyomtatvány kitöltése visszaigénylés esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kisebb összeg SZJA túlfizetésem, amit szeretnék visszaigényelni. Letöltöttem 1717 -es nyomtatványt, amit ír a tájékoztató, de nem boldogulok vele. A többi lent..

2017. okt. 6. 17:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom itt nekem a jóváírandó oszlop kell, de nem engedi megadni az adónem kódját, nem jelenik meg semmilyen szám, ha elkezdem gépelni, csak akkor ha terhelendőt is kitöltöm, de akkor meg sír hogy a két adónem nem egyezhet, ebbe semmi logikát nem látok. Továbbá mit jelent a teljesítési dátum. Valamint mi a határozatszám? Az az iktató szám amit a levélben küldtek?
2017. okt. 6. 17:14
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Terhelendőt töltöd csak, dátumot nem.
2017. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Terhelendőt töltöd azzal az összeggel, amit vissza szeretnél kapni. SZJA adóneme: 103.

Jóváírandód nincs, csak akkor, ha az SZJA-ról egy másik adónemre akarod átvezettetni az összeget.

De Te nem átvezettetni akarod, hanem vagy bankszámlára, vagy lakcímre visszakérni.

2017. okt. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Tehát akkor a dátum és határozat szám maradhat üresen? Mert az ellenőrzés így is elfogadja.
2017. okt. 7. 08:16
 5/10 A kérdező kommentje:

A sugó ezt írja:

"Abban az esetben, ha a nyomtatvány terhelendő oldalán 902-es, 910-es, 956-os adónem kód szerepel, akkor a teljesítési dátum és a határozatszám kitöltése kötelező. Ha a nyomtatványon 914-es adónem szerepel és rendelkezik a túlfizetéshez kapcsolódó határozattal, kérjük a határozatszám feltüntetését."


Én ezt úgy értelmezem, hogy nem kell.

2017. okt. 7. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Üresen kell hagynod. Elég sojat küldök be.
2017. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Megy a plusz.
2017. okt. 7. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Üresen hagyod, Te a 103-as adónemmel (SZJA) foglalkozol most.

A 9-esekkel kezdődőek többnyire vámos adónemek, most nem vonatkoznak Rád.

2017. okt. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb hány nap mire kiutalják? Majdnem 2 hete küldtem be ügyfélkapun és még semmi.
2019. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna a kitöltési útmutatót tudnád hogy 30 nap, szóval türelem.
2019. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!