Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mire kellenek bizonylatok?...

Mire kellenek bizonylatok? (számvitel)

Figyelt kérdés

A könyvem mindent elmond róluk, csak a lényeget nem. Bár lehet, hogy én vagyok ostoba, de számomra nem egyértelműek az alábbiak:


Milyen egy bizonylati album?

Az csak egy rakás cetli lefűzve egy mappába vagy van valamilyen speciális tároló amiben ezeket lehet tárolni?


Mire kell a bizonylat?

Tényleg, kinek kell az? Egy darab papír ami igazolja, hogy vettél valamit valakitől. A vállalkozások naponta ezrével vesznek ezt-azt. A legutolsó csomag írólapra is kell egy balek, aki kitölt egy ilyet szakmai pontossággal, hogy azt odaadja a vevőnek és ő hazavigye az albumába?


Hol lehet kapni bizonylat papírt?

Szépen megformázom Word-ben aztán meg nyomtathatom boldog-boldogtalannak?

Minek egyáltalán papír? A XXI. században még tonnaszám használunk papírt ilyesmire?



2017. okt. 14. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy olvastad azt a könyvet? Berúgva beszívva?

Nem a vevőnek kell bizonylati album.

Fuss neki újra, használd a Google-t!

És ha józanul 1 perc alatt fogod fel (ennyi kellett hogy rákeressek), add le a tárgyat!

2017. okt. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*1 perc alatt NEM fogod fel
2017. okt. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

... hogy igazolni tudj valamit, amire szükséged van, vagy jogszabály írja elő...


Például: Garanciális a műszaki cikk, amit vettél, pereskedés esetén bizonyítani tudod vele az igazad, stb.


Számviteli bizonylat pedig azért kell, mert a számviteli törvény előírja annak használatát.

Egy vállalkozás eredményét többek között a bevételei és elszámolható, IGAZOLT kiadásai különbsége adja. Mind a bevételeket, mint a kiadásokat bizonylattal tudod igazolni.

Ha ezek nem lennének, mindenki azt hazudna, amit akarna az eredményéről. Érdekes lenne. :)


... valamint: Ha nem lenne papír, amire írni lehet, akkor egy idő után elfelejtenéd, hogyan is kell írni. Helyette kizárólag a billentyűkombinációra emlékeznél...

2017. okt. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne bántsátok, ótvarok a számviteles és hasonló tankönyvek. Mindenről szólnak, csak a való életről nem.
2017. okt. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mndjuk beszólni tudtok, de hülyeséget írtok ti is...


Nem a vevőnek kell bizonylati album.

Hanem? Mi van, ha én, mint vállalkozás vevő vagyok?

2017. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!