Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt bele kell írni a mérlegbe,...

Azt bele kell írni a mérlegbe, ha egy személyes tárgyamat a vállalkozáshoz adok?

Figyelt kérdés

Pl.:

Van egy monitorom nem tudom, hogy mennyiért vettem, de használom a garázsboltomban például a biztonsági kamerák kijelzőjeként.

Tárgyi eszköz vagy sem?

És ha az, mennyit ér?



2017. okt. 15. 16:17
 1/3 Bak Norbert ***** válasza:
50ezer alatt be se irnak tárgyi eszközt....
2017. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez jogszabály vagy szokás?
2017. okt. 15. 22:19
 3/3 Bak Norbert ***** válasza:

Számviteli trv szabályozza de kis értékhez az amortizáció miatt nem érdemes vele bajlódni.


Nekem kamerára , használt 4.000 ft-os lcd van kötve. Éven belül le is íródik 0-ra. Igy csak plusz adminisztrációs teher, extra munkán és könyvelési költségen kívül a könyvelőnek nem ad többet a vállalkozáshoz.


50-100.000 Ft felett talán van értelme,ha tudod csökkenteni a bekerülési értéket és ha az értékcsökkenés nem 1 éven belül "elfogyó " amortizációs költség összeg.


[link]

2017. okt. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!