Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Minibálbér, garantált bérminim...

Minibálbér, garantált bérminimum hogy is van?

Figyelt kérdés

megnéztem a rendeletet, de gyakorlat eltér a leírtakkal.

Egy érettségizett középfokú okj végzettséggel, de más középfokú végzettséget nem igénylő munkakörbe minimálbér vagy garantált bérminimum jár?


2017. okt. 16. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Minimálbér.

Csak az számít, hogy az adott munkakör betöltéséhez mire van szükség vagy mit vár el a munkáltató.

(Már ha jól értem, hogy a munkavállalónak van érettségije és OKJ-je, de más munkakörben dolgozik.)

2017. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy a munkavállalónak milyen végzettsége van, hanem az, hogy a munkakör milyen végzettséget igényel.

Egy szakács, cukrász nyilván nem lehet minimálbéres, csak garantált bérminimumos.


Milyen munkakörben vagy? ha leírod, akkor pontosabbat lehet mondani.

2017. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pénzügyi számviteli ügyintéző képesítés, ez okj középfokú és érettségi ezen felül értékesítési munkáról van szó.

igy teljessen érthető amit feljebb írtak, viszont bruttó!!! 100.000 is említettek 8 órában az végképp nem értem.

2017. okt. 17. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az elég gyenge, tekintve hogy kereskedelemben több mint a dupláját meg lehet keresni.

Nincs mellé esetleg jutalék?

2017. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki munkaviszonyt létesít, kell, hogy kapjon munkaköri leírást. Az tartalmazza, hogy az adott munkakörhöz milyen minimális végzettségre van szükség.

Ha legalább középfokúra, akkor a munkáltató köteles legalább a garantált bérminimumot fizetni.

2017. okt. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!