Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tartozásom van a NAV-nál...

Ha tartozásom van a NAV-nál és elkezdek dolgozni, ahol be is jelentenek, a NAV elveheti a füzetésemet?

Figyelt kérdés

Mivel 2 éve nem járok suliba, munkát még nem találtam, ezért fizetnem kellett havonta TB egészségbiztosítást vagy mit. Ma jött egy elszámolás, hogy állítólag tartozásom van..


Most van egy munkalehetőség, részmunkaidős. Ha én elkezdek ott dolgozni, és be is jelentenek, akkor a NAV elveheti a füzetésemet?



2017. okt. 16. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
33%-ot vonhatnak belőle
2017. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az egészet veszi el egyszerre, hanem letiltja egy részét minden hónapban amíg el nem fogy a tartozás. (33%-ot)


És igen, természetesen ezt megteheti és meg is fogja tenni. Miért, mire számítottál, hogy majd írogatnak mindenféléket, te meg ha kedved van befizeted, ha nincs akkor meg nem? :D

2017. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:D Természetesen nem :D Csak érdeklődtem hogy mi a tehendő, mert akkor olyan 2 hónapig zsbpénz fizetésem lesz :D XD
2017. okt. 16. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkasszózni csak legvégső esetben szoktak. Menj be, és kérd meg, hogy fizethesd ki részletekben. Egy barátomnak majdnem öt év elmaradása volt, és tizenvalahányezer forintos részletekben fizetheti be több év alatt. Ha csak két évig nem fizetted, az nem lehet nagy összeg. Nézd meg, mennyit keresel, abból havonta mekkora összeget tudsz bevállalni, és aszerint kérj részletfizetést. Ebben a témában elég méltányosan szoktak bánni az ügyfelekkel, hiszen itt nem arról van szó, hogy hülyére keresed magad, és mégis elcsalod az adót.
2017. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 2016 ban összesen 3 csekket fizettem be, többet nem. Ez évben végig fizettem rendesen, tehát tavalyi év 8 csekkel vagyok elmaradva. Mindenképp bemegyek személyesen :)
2017. okt. 16. 19:42
 6/9 xswerdy ***** válasza:
ha nem önként fizetsz, hanem végrehajtási eljárásban, akkor annak is van költsége, szóval szerintem ne várd meg.
2017. okt. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó hát azt meg kell várnom, még be leszek jelentve a munkahelyemen, addig hiába megyek be kérni részletfizetést, ha nincs jövedelmem...
2017. okt. 17. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan bemehetsz addig is, és a következő lehetőségeid vannak:


Részletfizetés: Ehhez ugye kellene, hogy legyen valamilyen bevételed, amelyből a részleteket rendezni tudod. Egyébként értelme nincs kérni.


Halasztás: Ennek akkor van értelme, ha egy későbbi időpontban jutsz bevételhez, és vagy akkor egy összegben megfizeted, vagy onnantól kezdve X. Y. hónap alatt részletekben. A leendő bevételt valamivel tudni kell igazolni.


Mérséklés: Ilyenkor - ha egyébként vagyonod nincs, és nincs miből megfizetned (háztartásban élők vagyoni helyzetét is nézik), vagy a megfizetése a Te és családod megélhetését veszélyeztetné, akkor el szokták engedni a teljes tartozást.


200 ezer forint tartozásig a magánszemélyek automatikusan kapnak 6 havi részletfizetési lehetőséget, ha írásban kérik úgy, hogy vagyoni helyzetüket nem vizsgálják.


Válassz a lehetőségeid közül. :)


[link]

2017. okt. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Na ez hasznos volt :)
2017. okt. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!