Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Leveszi a NAV a jelzálogot az...

Leveszi a NAV a jelzálogot az ingatlanról vagy külön kérvényt kell benyújtani?

Figyelt kérdés
Van egy zártkertem amire jelzálogot raktak adótartozás miatt. Törlesztettem a tartozást még júliusban, ma bementem és a csöppet sem segítőkész hölgy majdnem kiröhögött amikor kértem volna erről igazolást, hogy levetethessem a jelzálogot mivel idén még kivetethetném művelés alól és mondta írjak kérvényt. Kérvény nélkül leveszi a NAV a jelzálogot vagy ezért tényleg könyörögni kell? Kérem aki tudja, és nem csak gondolja segítsen nekem!

#NAV #jelzálog adó
2017. okt. 19. 18:40
 1/5 Bak Norbert ***** válasza:
100%
Tartozásrendező nyilatkozat kell, amivel be lehet menni a földhivatalhoz, befizetni a bejegyzés(ek) törlésének díját és a földhivatal törli, nem a NAV.
2017. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már a teljes tartozásod kifizetted, ami miatt jelzálogjogot jegyeztetett be a NAV, akkor a jelzálogjognak nem szabad ott lennie.


A jelzálogjogot nem fogja a földhivatal levenni egy NAV-os igazolás által, valamit biztosan félreértettél.

Ahhoz a NAV állít ki egy okiratot, amiben kéri a földhivatalt, hogy a jelzálogjogot törölje a tulajdonodról, és meghatározza benne, hogy a törlés díja (6.600,- Ft) Téged terhel.


Egyébként abban az esetben, ha tényleg az utolsó fillérig rendezted a tartozásod (tehát semmiféle hátralékod nincs a NAV-nál) automatikusan megy a törlés a földhivatalhoz, kérés nélkül is.


Én a történetedből azt érzem, hogy nem áll fenn a törlés lehetősége, azért is nem lépi meg az adóhivatal. Biztosan nincs tartozásod még?

2017. okt. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elméletileg nem kellene, hogy legyen még tartozásom, 6 havi részletre kértem, tartozás, járulékok stb. minden fel volt tüntetve, befizettem az utolsó fillérig. Erre mondta a nő, hogy be kell adnom egy kérelmet, hogy vegye le a NAV a jelzálogot. Bár ha kicsit is akart volna segíteni akkor semmi pillanat alatt utána nézhetett volna az egésznek. Sajnos annyira fölényes szinte gúnyos volt, hogy inkább menekültem onnan. Mondjuk én is úgy képzelném, hogy a VAV-nak kellene lépnie ha már törlesztettem.
2017. okt. 23. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Furcsállom, amit az ügyintéző mondott, ugyanis amint beérkezik a befizetésed és látják, hogy nincs több tartozásod, rögtön intézkedniük kellene, hogy a lefoglalt vagyont feloldják.


Az viszont előfordul, hogy "később veszik észre", ha a tartozásod még nincs végrehajtás alatt (nem a végrehajtási osztály kezeli az ügyed), vagy végrehajtás alatt van ugyan, de nem a végrehajtói külön számlára fizetted meg, hanem a folyószámlára. Ilyenkor csak akkor derül ki, hogy megfizetted, ha valaki valamiért ránéz a folyószámládra, és látja, hogy nincs hátralék. Mivel a NAV több ezer ügyet kezel, amit napi szinten nem tudnak figyelni, ezért előfordul az ilyen.


Akkor tedd azt, amit az ügyintéző mondott vagy levél formájában, vagy hívd fel azt az osztályt, amelyik a jelzálogjogot rátetette. Bár ő is jelezhette volna az illetékes osztálynak a dolgot, csak egy telefonhívásába került volna. Ha kicsit segítőkészebb...


Sok sikert!

2017. okt. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ennyit jelent, hogy valaki akar is segíteni vagy csak ott ül. Amikor bementem részletre kérni a tartozást akkor egy olyan hölgyet sikerült kifognom, hogy le a kalappal előtte, na ő tényleg oda való volt, rengeteget segített. Köszönöm szépen Neked is a segítséget, próbálkozom így is, úgy is, össze kell jönnie.
2017. okt. 24. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!