Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kapott ma a főnököm egy...

Kapott ma a főnököm egy levelet a NAV-tól (Hátralékkezelési Osztály) fizetésletiltás 5000 ft. Nem tudom mi lehet ez tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
Természetesen fogok telefonálni, de a hétvége és az okt. 23. miatt ezt legelőbb kedden tudom megtenni. Köszönöm a segítséget!

2017. okt. 20. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan honnan tudjuk? Amúgy meg izguljon a főnök!
2017. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ne telefonálj.

Kedden menj oda a főnökhöz, bökd oldalba és mondd: "Na Béla... Szorul a hurok!"

2017. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Tb elmaradásod nagy eséllyel
2017. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Csak tippelek: végrehajtási költség?
2017. okt. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, félreérthető lehetett. Szóval rajtam akarnak végrejahajtani, de én nem kaptam levelet mert valószinű az állandó lakcimemre küldték, az oda érkezett leveleimhez pedig sajnos nem férek hozzá.


Végrehajtási költség? Akkor ezek szerint várhatok mégegy letiltást is aminek a költségét elöbb küldték ki? TB elmaradás nem lehet ugyanis a fizetésemből vonják a TB-t.

Bocsánat a sok kérdésért de nem igazán tudom hogy működnek ezek a letiltások. Számomra abszurd hogy 5000 ftot akarnak végrehajtani rajtam.

2017. okt. 22. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor járj utána, hogy mi lehet az. Ilyen egyszerű.

A NAV hátralékkezelési osztályán a levélen feltüntetett ügyintézőt felhívod...

2017. okt. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valami adóhátraléknak a büntetése lesz.


Pont itt is van előttem egy ilyen felszólító levél egy önkormányzattól, mert ugye szeptember 15-ig kell rendezni a 2. féléves helyi adókat, de én csesztem befizetni, mert másra kellett a pénz, meg a csekket is keresgetni kellett volna:


"Amennyiben a fenti időpontig hátralékát nem rendezi, adóhatóságom végrehajtási eljárást indít. A végrehajtási cselekmény foganatosítása esetén az Art. 163. $ (1) bekezdése alapján a hátralékos köteles a végrehajtással kapcsolatban felmerült költség (készkiadás) és emellett - jogszabályban meghatározott esetek kivételével - végrehajtási költségátalány megfizetésére, amelynek összege a 163 $ (2) és (2a) bekezdései alapján 5000.-Ft."


Jólvan, nyalom a szíveteket, hát kifizetem én, mondtam én, hogy nem? :) Persze én már rutinos vén róka vagyok, tudom hogy előbb felszólítanak, de akkor küldenek csekket is vele együtt. Na, azzal a lendülettel hogy átvettem, be is fizettem a postán. Az átvételi határidőkkel is szoktam játszani, rendszerint tudom, hogy mit akarnak tőlem, és akkor veszem át, mikor van rá pénzem. Ha nagyon nincs lóvé éppen, akkor meg küldök nekik egy értetlenkedő levelet vagy e-mailt, hogy magyarázzák már meg hogy ez meg az hogy jön ki, ezzel elmegy egy hónap, és mire megjön a válaszuk hogy hülye vagyok és azonnal fizessem be (mert valamit válaszolniuk KELL), már van is pénzem befizetni :) Nagy játékos vagyok én :))


Te meg csinálj valamit a címeddel, mert különben egyfolytában szopni fogsz. Az legyen az állandó lakcímed ahol meg is kapod a leveleidet. Ugyanis a lakcímnyilvántartóból kérik le a címedet a hivatalok ha akarnak tőled valamit és baromira nem érdekli őket ha nem laksz ott. Visszajön a tértivevény "nem kereste" jelzéssel, már indítják is a bírságot meg a végrehajtást.

2017. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!