Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jófogáson eladott saját...

Jófogáson eladott saját készítésű dolgokért kell adózni?

Figyelt kérdés
Ha több egyforma dolgot készítek, és rendszeresen adogatom el őket, akkor megbüntethet a NAV? Nem számítok nagy bevételekre, havi pár ezer ftról lenne szó. Olvastam olyat, hogy évi 200 ezer ft bevétel alatt nem kell adózni, viszont olyat is láttam, hogy több egyforma termék rendszeres árusítása után adózni kell. Akkor most mi az igazság?
2017. okt. 22. 01:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Én úgy tudom, hogy csak akkor kell, ha x összeget elér a bevétel egy évben, és nekem úgy rémlik, hogy x nagyobb is, mint 200 000, de a pontos számot nem tudom.
2017. okt. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Első, az úgy tudom nem válasz.


Kérdező, igen, kell adóznod, mert ez üzletszerű tevékenység. Eleve azzal a céllal készíted, hogy jövedelmet szerezz.

2017. okt. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
2017. okt. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 22. 09:02
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
A SAJÁT dolgaidat eladhatod évi 600e forintig, amit te csinálsz, az üzletszerű tevékenység és az első forint után adózni kell(ett volna).
2017. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem havi pár ezer forintért a kisujját se fogja megmozdítani a nav...
2017. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Bak Norbert ***** válasza:

Saját készítésnél lehet 7-es adószáma is:

[link]

2017. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem havi pár ezer forintért a kisujját se fogja megmozdítani a nav.."


Ebbe ne legyél annyira biztos. Bármikor belefuthat egy próbavásárlásba, aztán annyit kennek rá eltitkolt jövedelemként, befizetendő adóként, amennyit nem szégyellnek.

Én nem próbálkoznék...

2017. okt. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezer éve nincs hetes adószám, és erre nem fogadja el a nav. Nem a meskán kéne tájékozódni.

Most adószámos magánszemélynek hívják...

Érdemes elolvasni az ev tv-t, üzletszerű gazdasági tevékenységet egyéni vállalkozóként folytathat.

2017. okt. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Bak Norbert ***** válasza:

Nekem még mindig 7-es adószámom van, vagy akkor már az is érvénytelen? (79292757-2-25) :-)


Az üzletszerűséget nem zárja ki egyébként,mivel nincs rá jogszabály ami meghatározza annak a fogalmát. Anno 4 tev. köröm is futott alatta, igaz most is 7-es az adószámom csak már ev.-ként.


Illetve egy érdekesség ez ügyben. Egy GVH-s büntetés kapcsán Nav állásfoglalás is született üzletszerűen végzett "állítólag" vállalkozói nélkül végezhető tevékenységhez (mlm):


"Az MLM redszer keretében végzett tevékenységet, magánszemély adószámos magánszemélyként, vagy egyéni vállalkozóként végezheti. Ezen magánszemélyek a tevékenységükre tekintettel az értékesítésből szereznek jövedelmet. Ugyanakkor az MLM rendszerre jellemző,-bár erre a beadványában nem tér ki, -hogy a magánszemély az általa, illetve az alatta beszervezett személyekre tekintettel is részesülhet jutalék címén bevételből.


Amennyiben a magánszemély adószámos magánszemélyként végzi az mlm tevékenységét, akkor önálló tevékenységből - és nem ingó értékesítésből- származó jövedelme keletkezik.

Az SZJA törvény 17.§ (3) bekezdése kimondja, hogy az önálló tevékenységből számazó bevételből a jövedelmet tevékenységenként külön-külön kell megállapítani. A bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolható az SZJA törvényben meghatározott kivételekkel, legfeljebb az adott tevékenység bevételének mértékéig az e tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt- a 3. számú melléklet rendelkezései szerint- elismert költség (tételes költségelszámolás), igazolás nélkül elismert költség.


A leírtak alapján megállapítható, hogy a magánszemély MLM tevékenységével kapcsolatban megszerzett minden bevétele önálló tevékenységből származó jövedelemként válik adókötelessé.A bevételből levonható az elismert, igazolt költség."


Ügyiratszám:3527095106/2013

2013. március 29."



Meskát csak a tevékenységéhez leginkább illő forrásként jelöltem meg.:-)

2017. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!