Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodfoglalkozású egyéni...

Másodfoglalkozású egyéni vállalkozóként mennyit/hogyan kell adóznom?

Figyelt kérdés

Munkaviszonyban állok egy cégnék, heti 40 órát dolgozom Emellett szeretnék e.v. lenni, kézműves termékeket készíteni. Olvastam, hogy hány százalékot vonnának le, de szerintem valamit félreértek. (Túl soknak tűnik a levonás, ahogy én számolom.) Feltételezzük, hogy havi 30 ezer forintot tudok megkeresni, ebből mennyit vonnak le?

Előre is köszönöm a segítséget!


2017. okt. 25. 16:03
 1/5 Bak Norbert ***** válasza:

Ha kevés havi költséget akarsz az adóval akkor szja szerinti. Ha viszont ki is akarsz venni belőle jövedelmet, akkor az 39% adót jelent.


Ha nem veszel ki jövedelmet hanem a vállalkozás fejlesztésre fordítod akkor csak év végén a pozitív eredményed után kell csak adóznod. mivel toketartalekot nem képezhetsz ev_ként.


Vagy katàzol havi 25 ezer fix + hipa mellett.


Nem véletlen, hogy a kézművesek és kistermelők nem ev. -k kezdetektől fogva. Pont a napokban volt róla itt szó.


Ekkora jövedelem mellett inkább fejlesztésre fordíts és a vállakozáson keresztül költségelj le amit lehet és eddig a 40 órás jövedelmedből finanszíroztál. igy tobb marad a fizetésedből és nem kell kivet után adóznod, ha mindenképp ev akarsz lenni már induláskor.

2017. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Tehát, ha jól értem: amit havonta keresek, az maradjon a (vállalkozás) bankszámláján. Ez után az összeg után év végén befizetek egy bizonyos összeget szja szerint. (Hány százalékot?)


Illetve a bankszámlán lévő összegből fejlesztem a vállalkozást. Gondolom ez is egy külön történet, hogy mire lehet költeni - alapanyag, munkaeszköz stb.


Leírom az adóból, ami lehetséges. Pl. víz, áram? (autóm nincs, benzinköltséget nem kell fizetnem, kerékpárral járok dolgozni.)


Sok az a 39% Nem is gondoltam volna, hiszen a havi béremből is milyen sokat levonnak...

2017. okt. 25. 17:48
 3/5 Bak Norbert ***** válasza:

telefon , internet, alapanyag ktg.

Igen. kb igy működne. Esetleg helyiség, kirakat bérlés stb.

2017. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ha a kezdéskor nem e.v. leszek, akkor mi? Mi ennek a vállalkozási formának a hivatalos megnevezése?

2017. okt. 25. 18:29
 5/5 Bak Norbert ***** válasza:

Adoszamos magánszemély:


[link]

2017. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!