Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha EU-ból adószámmal vásárolok...

Ha EU-ból adószámmal vásárolok neten ÁFA mentesen, akkor van bármi kötelességem?

Figyelt kérdés

Egyes EU-s webshopokban van olyan lehetőség, hogy megadok egy közösségi adószámot, az eladó az adott cég nevére állítja ki a számlát és ilyenkor ÁFA teljesen lejön a végösszegből.


A kérdésem, hogy ha így vásárolok, van bármi kötelességem? Szóval esetleg köteles vagyok-e a számlát leadni a könyvelőnek?

De mi van, ha nem adom le a számlát, hanem dobom a kukába, mert a vásárolt termék nem passzol a vállalkozáshoz (pl. cipő)? Ez adócsalásnak számít, lehet valami következménye?


Ha igen le lehet ezzel bukni, kibukik ez valahol, hogy én így rendeltem a neten és nem számoltam el a számlát?



2017. okt. 31. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be be kell tenni a könyvelésbe és az áfa bevallásba. Ki fog bukni ha nem teszed és abból bajod lesz.
2017. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


És csak elméletben kérdezem, hogy mi van akkor, ha kinézek a netről egy szomszédos céget és annak a nevét és közösségi adószámát adom meg vásárláskor, hogy az olcsóbb árat számítsa fel a webshop?


Akkor elvileg a megadott cég kerülhet bajba, ha kibukik a dolog, igaz? De ők meg széttárják a kezüket, hogy kérem nekünk semmi közünk ehhez a számlához, mi nem rendeltünk semmit ebből a webshopból, nem igaz?


Amúgy a webshop azt írja, hogy ha meg tudunk adni közösségi adószámot, akkor az ÁFA nélküli árakon lehetséges a vásárlás. Azt sehol nem írják le, hogy a megadott adószám a saját cégemé kell legyen. Tehát akkor úgy gondolom bármilyen adószámot megadhatok nekik, hogy hozzájussak az olcsóbb árakhoz, hisz nekik csak egy adószám kell, nem igaz?

2017. nov. 3. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez bűncselekmény.
2017. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ugye most hülyéskedsz? Bűncselekmény?


Foglaljuk össze. Van egy külföldi webshop, ahol kinézek egy 120 eurós okostelót. A webshopban fel van tüntetve, hogy ha megadok egy közösségi adószámot, akkor ÁFA nélkül vásárolhatok náluk. Nyilván senki sem ellensége a saját pénzének, ezért kinézek egy adószámot, azt megadom nekik és megveszem a telót 100 euróért.

Spóroltam 20 eurót és ezzel senkit nem károsítottam meg egy fillérrel sem! Hol itt a bűncselekmény? Elég durva, ha ezért a 20 eurós spórólásért lecsukhatnának valakit!


Ha konkrétan lopnék valakitől 20 eurót, ami tényleg megkárosítás, tudtommal még az sem számítana bűncselekménynek mert 50.000 Ft alatt van! És akkor szerinted meg ha beírok a böngészőm egyik sorába egy számsorozatot, amivel spórolni tudok 20 eurót, azzal meg szerinted bűncselekményt követek el???


Nem értem, akkor a webshop is miért reklámozza, hogy adjak meg egy adószámot az olcsóbb árakért, ha ez tényleg bűncselekmény lenne. Akkor ők meg felbújtanak bűncselekményre, vagy mi?

2017. nov. 3. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem spórolás, hanem költségvetési csalás és magánokirat hamisítás. Feltétezem a webshopban sem azt írják, hogy bárki adjon meg bármilyen adószámot, hanem azt, hogy a cég, amely rendel adja meg a saját adószámát.
2017. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!