Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a feleségem folyószámlájáró...

Ha a feleségem folyószámlájáról az én folyószámlámra utaltunk 9 millió Ft-ot, annak ugye nincs adókötelezettsége? Ha jól tudom, ez ajándékozásnak minősül vagy még annak se.

Figyelt kérdés
Feleségem számlájához kapcsolódott részvény, amelynek eladása után keletkezett összeget elutaltuk egy másik számlára, amelyet az én nevemre nyitottunk (lekötés miatt, itt volt a legjobb a kamat). Köszönöm a válaszokat!

2017. nov. 6. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a részvények után már adóztál a nyereség miatt, akkor nem lesz gond.
2017. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Azzal nem lesz gond, megy majd a jövő májusi bevallásba a 15%-os szja természetesen.
2017. nov. 6. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Csak tranzakciós adó.
2017. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Férj és feleség tehát közös vagyon. Csak a tranzakciós illetéket kell megfizetni.
2017. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. :) A tranzakciós adó az az, amit a bank levont az utaláskor, igaz?
2017. nov. 6. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!